Ahenk sürecini atlatan Gençlerbirliği, gözünü üst sıralara dikti

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Teknik yönetici Metin Diyadin ve hayli sayıda yeni transferle döneme giren başşehir grubu, birinci 4 haftada galibiyetle tanışamazken yalnızca bir puan alabildi.

sonrasındasında ahenk sürecini geride bırakan kırmızı-siyahlılar, Altınordu maçıyla çıkışa geçti. Altınordu’yu 3-2 yenen, Samsunspor ile son anlarda yediği golle 2-2 birliktee kalan Gençlerbirliği, akabinde Boluspor’u 1-0, Balıkesirspor’u 2-0 mağlup etti.

Ligde 4. hafta sonunda 1 puanla son sırada yer alan başşehir temsilcisi, son dört maçında topladığı 10 puanla 9. sıraya yükseldi.

Ulusal maç ortasının akabinde 9. haftayı da bay geçen Gençlerbirliği, çıkışını Kocaelispor maçıyla sürdürmeyi hedefliyor.

“Gençlerbirliği’nin maksadı her vakit üst sıralar olmalı”

Gençlerbirliği’nin dönem başında Kayserispor’dan takımına kattığı stoper Mert Kula, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Yeni ekip olmanın dezavantajlarını dönem başında yaşadıklarına işaret eden 26 yaşındaki Mert, “Takım yeni olduğu için Birinci olarak bir ahenk süreci vardı. Ahenk sürecini atlattık, herkes birbirine alıştı. daha sonrasında güzel bir hava yakaladık.” dedi.

Oyun ritmini yakalamışken ulusal maç ve 9. haftayı bay geçmeleri niçiniyle uzun müddet lig maçı yapmamalarının grubu nasıl etkileyeceğiyle ilgili soruya Mert, “Uzun ortayı olumsuz olarak görmüyorum. Zira ulusal ortayı hayli düzgün geçirdik, çift idmanlar yaptık. Kayserispor’la hazırlık maçı yaptık. Daha âlâ döneceğimizi düşünüyorum.” cevabını verdi.

“Gençlerbirliği’nin amacı esasen her vakit üst sıralar olmalı.” diyen oyuncu, “Dediğim üzere ulusal ortayı güzel değerlendirdik. Kocaelispor’un maçını da izledik. Bu maça hazırız. Hocamızın direktifleri yardımıyla alanda elimizden gelenin en düzgününü yapıp, üst sırlarda olmayı düşünüyoruz. Gençlerbirliği’nin gayesi Harika Lig ’dir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kendimi bulmaya başlıyorum”

Gençlerbirliği’ni “büyük camia” olduğu için tercih ettiğini söyleyen Mert, kırmızı-siyahlı topluluğun yine Üstün Lig’e yükselmesi için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Savunmada Arda Kızıldağ ile düzgün ahenk yakaladıklarını lisana getiren Mert, ferdi performansıyla ilgili, “İlk haftalarda ekip olarak ıstırap yaşıyorduk. Şu an yavaş yavaş kendimi bulmaya başlıyorum. İlerleyen haftalarda bu performansımın daha düzgününü de verebileceğimi düşünüyorum.” diye konuştu.

Mert Kula, kırmızı-siyahlı taraftarlara, “Taraftarlarımız bizi her vakit desteklesin, ardımızda olsun. Bize inansınlar, güvensinler. Biz, her vakit en uygun biçimde alanda çabamızı vermeye hazırız.” kelamlarıyla seslendi.

Ferdî maksadıyla ilgili soruyu Mert, “Gençlerbirliği ile Üstün Lig’e çıkıp orada devam etmek istiyorum. İlerleyen vakit içinderda Avrupa kupalarında oynamayı hedefliyorum.” biçiminde yanıtladı.