Aliağa Petkimspor’da maksat Harika Lig’de kalıcı olmak

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde bu dönem 3. sefer gayret edecek Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak bakılırsan, ligde kalıcı olarak bu lige layık olduklarını göstermek istediklerini bildirdi.

nazarann, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa’nın sayılı liglerinden Basketbol Harika Ligi’nin her manada fazlaca güçlü bir lig olduğunu söylemiş oldu.

Aliağa Petkimspor’un son 2 dönemde daima son maçlarda ligde kalmayı garantilediğini hatırlatan goren, şu biçimde konuştu:

“Bütün hareketlerimizi evvelki senelerdan aldığımız derslerle daha sağlam bir biçimde yapmaya ve dersimizi yeterli çalışmaya çaba ettik. Olağan ki lig epeyce şiddetli lakin biz de bu lige adapte olabilecek, bu ligde kendini kabul ettirebilecek bir takım yapısı olduğunu düşünüyorum.”

nazarann, ligin 30 haftalık bir dönem olduğunu belirterek, “Ligin en başından itibaren konsantrasyonumuzu sağlayarak bir kez evvelki senelerda yaşanan zahmetleri hem kendimize hem kulübümüze birebir vakitte Aliağa’mıza yaşatmak istemiyoruz.” dedi.

Aliağa’nın basketbol kültürü olan bir ilçe olduğunu kaydeden goren, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Petkimspor da kurumsal kimliğiyle, şirket yapısıyla bu lige fazlaca kıymet katan ve değerli işler yapan bir yer. Geçen yılın sonunu, Beşiktaş maçıyla burada harikulade imgelerle noktalamıştık. Artık birinci gayemiz bıraktığımız yerden başlayarak hem seyircimizle hem kulüp yapımızla birebir vakitte ekibimizin kazandığı başarılarla bu lige layık olduğumuzu ve bu ligde kalıcı olacağımızı ve daha âlâ işler yapacağımızı göstermek olacak.”

– “Daha ileriye gitmek istiyoruz”

Burak bakılırsan, yaz periyodundaki en büyük hedefleri olan ekibi lige hazır bir biçimde getirmeyi sağladıklarını düşündüğünü belirterek, şöyleki konuştu:

“Haftalar bize amaçla alakalı kimi şeyleri gösterecek. Öncelikli gayem, evvelki senelerda yaşanan hiç bir ezayı bu kulüpte yaşamamak. Geçtiğimiz yıllarde fazlaca büyük acılar çektik, bilhassa geçtiğimiz yılın sonu hepimiz ismine hayatımızda izler bıraktı. ötürüsıyla hiç o günleri yaşamak istemiyoruz. Daha ileriye gitmek istiyoruz. Öncelikle gayemiz dertsiz bir dönem. Şayet işlerimiz uygun giderse adım adım ilerleyebilirsek daha sonrasındaki amaçları güncellemek daha hakikat olur diye düşünüyorum.”

Basketbol Harika Ligi’nde kulüplerin bütçelerini büyüttüğünü aktaran bakılırsan, “Her maçı keyif veren, her insanın sonuna kadar oynayacağı ve maç kazanmayı epey küçük farkların belirleyeceği bir dönem bekliyorum. ötürüsıyla epey dikkatli olmak lazım. Konsantrasyonu yüksek olmak ve o denli kalmak lazım. Biz de bu biçimde güç bir ligde birinci haftadan başlayarak bütün gücümüzle alanda olmaya çalışacağız.” sözlerini kullandı.

– “Milli gruplar seviyesinde epey âlâ bir kuşağımız var”

Burak bakılırsan, A Ulusal Basketbol Ekibi’nin Avrupa Şampiyonası’nda Fransa’ya karşı kazanmak üzere olduğu maçı kaybettiğini, bu tip tertiplerde günlük performansların fazlaca belirleyici olduğunu söylemiş oldu.

Türkiye’deki basketbol kaynaklarına, oyuncu gücüne, yetişen oyunculara ve antrenörlere fazlaca güvendiğini vurgulayan goren, şunları kaydetti:

“Önemli olan istikrarlı bir biçimde basketbola yatırım yapmak ve basketbolda kuvvetli olan pozisyonumuzu koruyup, yanılgılarımızı görüp, tenkidimizi yapıp daha güzele gidebilmek. Basketbolumuzun gücüne epey inanıyorum, ulusal kadrolar seviyesinde hayli âlâ bir kuşağımız var. Önümüzdeki turnuvalarda daha uygun işler yapacağımıza inanıyorum.”