Altınordu’da sistem meyve verdi!

Beykozlu

New member
Ziraat Türkiye Kupası 3. cinsinde Bitexen Sapanca Gençlikspor’u 5-0 mağlup eden Altınordu’nun teknik yöneticisi Ufuk Kahraman, kelam konusu müsabakadaki takımın büsbütün kulüpten yetişen oyunculardan oluştuğunu ve bunun memnuniyetini yaşadıklarını söylemiş oldu.

Kahraman yaptığı açıklamada, fazla forma bahtı bulamayan oyuncuların yanı sıra futbol akademilerinden 6 ismin Bitexen Sapanca Gençlikspor maçında forma giydiğine dikkati çekti.

Farklı bir galibiyet aldıklarını kaydeden Kahraman, şöyleki konuştu:

“Sahada kime nazaranv verdiysem hepsi elinden gelenin en güzelini yaptı. Altınordu Futbol Akademisi’nden 6 oyuncumuzu takıma aldım ve hepsi de oynadı. Onlarla birinci temasımdan beri hepsi epey heyecanlıydı. Takımımızda 12 öz kaynak sistemi oyuncumuz var. Alt taraftan da oyuncularımız geliyor. Maç takımının tamamı bizim kendi sistemimizden yetişen oyunculardan oluştu. Bu da bizim ne kadar yanlışsız olduğumuzu gösteriyor. Liderimizle birlikte yola çıktığımızda maksadımız bunu gerçekleştirmekti. İnanın benden memnunu yok.”

OYUNCULAR DA MUTLU

Altınordu’nun 17 Yaşındaki Yusuf Talga, Furkan Formül, 21 yaşındaki Muzaffer Kocaer ile Gökberk Efe de buldukları bahttan dolayı memnun olduklarını lisana getirdi.

A kadroyla birinci maçına çıkan Yusuf Talga, forma bahtı veren Kahraman’a teşekkür ederek, “İlk maçımda gol de attım. Bundan daha sonra Ufuk hocamdan daha fazlaca forma talihi bekliyorum.” dedi.

Yusuf Talga üzere birinci maçına çıkan Furkan Yol de forma giyerek bir hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, “Çok çalışıyorduk ve bu çalışmalarımızın karşılığını aldık.” diye konuştu.

Müsabakada 2 gol kaydeden Muzaffer Kocaer de 4 yıl evvel kendisinin, maçın oynandığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadı’nda birinci sefer Altınordu’da forma giydiğini hatırlatarak, “Aynı statta bugün iki gol birden attım, memnunum. Altınordu Futbol Akademisi’nden gelen genç kardeşlerimiz de hoş bir futbol ortaya koydu. Yeterli gidişatımız sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzgün bir performans ortaya koyduklarını kaydeden Gökberk Efe ise “Takım olarak yeterli bir performans ortaya koyduk. Herkes epey yeterli uğraş etti. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Ligde de âlâ gidişatımız var. Bunu sürdürmek istiyoruz. Forma yarışı ortasında her vakit kendimi hazır tutuyorum.” tabirlerini kullandı.