Angelo Sagal: “Evi canavar taşıyor baba”

Beykozlu

New member
Gaziantep FK’nın Şilili oyuncusu Sagal, zelzelede yaşadıklarını ülkesinin basınına anlattı.

29 yaşındaki futbolcu, “Birdenbire uyandık. Daima siren sesleri duyuluyordu, her şey tarifsizdi. 4 yaşındaki çocuğum, konutu canavarın taşıdığını söylemiş oldu. Müthişti. Beşerler koşturuyordu. Mukavelem haziranda bitiyor ve ne olacağını goreceğiz. Şu anda bir çıkış yolum olsaydı, şahsi sıkıntım yahut grupta devam etmek istemediğim için değil, ailemin yeterliliği için ayrılırdım” dedi.

YUMUŞAK BAŞLAYIP YÜKSELDİ

Deneyimli oyuncu, “Hemen kalkmamız gerekiyordu. Eşim çocuğumuzu aldı. Kapı eşiğinde durduk. Çok yumuşak başladı ve birden şiddeti artmaya başladı. Bütün sokaklar karla dolu, bu yüzden dışarı çıkmak güç. Buradaki ve yakınlardaki öteki kentlerdeki ulaşım yolları bir anda kapandı. Çıkış yolu yok. Artçı sarsıntılar yaşandığı için ne yapacağımızı şaşırdık. Kendimize su ve yiyecek bir şeyler aramak için dışarı çıkmak istedik, lakin hiç bir yere hareket edemedik” diye konuştu.

BAZI FUTBOLCULAR VEFAT ETTİ

Şilili futbolcu, “Türk meslektaşlarım bana kent merkezinin tanım edilemez olduğunu söylemiş oldu. Biroldukça futbolcu arkadaşım, çok yüksek binalarda yaşıyor. Kulübe usulü yerlere gittiler. Birtakım futbolcuların ömrünü kaybettiğini de öğrendim. Bunlar ne berbat haberler! Beşerler molozların içinde ve altında kaldı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor lakin hava kaideleri da hayli berbat. Birebir anda gidilmesi gereken biroldukca yer olduğu için de işler daha da zorlaşıyor” açıklamasında bulundu.

2 MİLYON MESAJ

Gaziantep’in Rumen oyuncusu Maksim, “Uyandığımda telefonumda 2 milyon bildiri falan vardı. Almanya’dayım ve yeterliyim. Uyandığımda öğrendim… Orada arkadaşlarım var. Durum hiç güzel değil” halinde konuştu.