Avrupa şampiyonu güreşçimiz maksadını deklare etti

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Bu yıl hem büyükler tıpkı vakitte 23 yaş altında Avrupa şampiyonluğu yaşayan ulusal güreşçi Feyzullah Aktürk, muvaffakiyetlerini dünya şampiyonu olarak taçlandırmak istediğini söylemiş oldu. Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da 10-18 Eylül’de düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nda özgür tarz 92 kiloda uğraş edecek Feyzullah Aktürk, açıklamalarda bulundu.

“SON DÜZLÜĞE GİRDİK”

Ulusal güreşçi Feyzullah, hazırlıklarda artık sona geldiklerini belirterek, “Genel olarak hazırlık sürecimiz epeyce uygun geçti. bir evvel Bolu’da yükseklik kampı yaptık. Son güreş idmanları için Elmadağ’dayız. Artık son düzlüğe girdik. Bu süreci faal dinlenme, kilo ayarlamalarımızla geçireceğiz.” diye konuştu.

“DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI İSTİYORUM”

Bu dönem sıklet değiştirdiğine işaret eden Feyzullah, “Yeni dönemde 92 kiloyu tercih ettim. Çok şükür başarılı bir dönem geçiriyorum. İki Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Bu yıl hem 23 yaş altı tıpkı vakitte A grupta Avrupa şampiyonluğu yakaladım. Bunu Dünya Şampiyonası’nda taçlandırmak istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Birinci sefer büyüklerde Dünya Şampiyonası’nda çaba edecek ulusal güreşçi, şöyleki devam etti:

“Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Şiddetli rakiplerimiz var. Akabinde ekim ayında 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Bu iki şampiyonada birebir biçimde şampiyon olup, İstiklal Marşımızı okutup bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Bu sene birinci sefer A ekiple Avrupa Şampiyonası’na gitmiştim. Çok şükür Avrupa şampiyonu oldum. bir daha büyüklerde birinci dünya şampiyonam olacak. İstiklal Marşımızı dinletmek için elimizden geleni yapacağız.”

TAKIM HALİNDE DE GAYE ŞAMPİYONLUK”

“Takım olarak moralimiz yüksek.” diyen 23 yaşındaki ulusal güreşçi, “Uzun bir ortadan daha sonra yeniden dünya şampiyonluğu yakalamak istiyoruz. İnşallah Allah nasip eder. Güç üzere görünse de biz bunu kadro olarak yakalayabileceğimize inanıyoruz. İnşallah kadro halinde de dünya şampiyonluğu olur.” halinde görüş belirtti.

Ulusal grupta Taha Akgül üzere deneyimli güreşçilerin yer almasının değerine işaret eden Feyzullah Aktürk, “Benim üzere genç arkadaşlarımız, Taha ağabey üzere deneyimli isimlerden faydalanıyor. Taha Akgül bizim için yaşayan bir efsane, kaptanımız. Onun tecrübelerinden faydalanıyoruz. Sağ olsun hazırlık periyodunda eksiğimiz olduğunda o da bizimle ilgileniyor. Sağ olsun hocalarımız da bizimle ilgileniyor.” sözlerini kullandı.