Berlin’de İlk Yardım Çantası

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Ev
Müzik
Bu grup, Berlin’deki Ikea: First Aid Kit’te sosisli sandviç yemekten bile daha eğlenceli

İsveçli grup First Aid Kit, Berlin’deki Columbiahalle’ye Abba kostümüyle geldi. Nedeni? Kutlanması gerekir.

Tomasz Kurianowicz

Berlin'deki Columbiahalle'deki İlk Yardım Çantası, Şubat 2023.

Berlin’deki Columbiahalle’deki İlk Yardım Çantası, Şubat 2023.Carsten Thesing/imago

Beş yıl önce, Amerika ülkesinden ve şarkıcı-şarkı yazımından (bir tutam Abba nostaljisiyle) ilham alan İsveçli pop grubu First Aid Kit, Berlin’de konuk olarak yer aldı. İki şarkıcı Johanna ve Klara Söderberg bunu çok iyi hatırlayabildiler, coşkuyla karşıladılar ve elleriyle kalp sembollerini gösterdiler ve görünüşe göre Berlin’deki Columbiahalle’de Avrupa turnelerinin kapalı gişe başlamasından mutlu oldular.

Roger Waters:

Roger Waters: “Hükümetlerinizin savaşı bitirmesini sağlayın”

Seyirci değişti mi? İlk bakışta belki geçen sefere göre biraz daha az havalı, geçen sefere göre biraz daha eski, bazıları biraz kilo almış (korona kiloları) ama iyi pop müzik keyfi baki kalmış. Geri dönüş için kötü koşullar değil.

Tamamen kalp kırıklığı olmadan da değil

First Aid Kid’in yeni albümünün adı “Palomino”, Kasım 2022’de yayınlandı ve son başarılı albüm “Ruins”ten biraz daha hızlı çıktı, daha az depresifti, bu yüzden her gece melankoli patlaması değildi. , yani sahnede olması gerektiği de söylendi. Her halükarda, iki şarkıcının kıyafeti cesaretin ve neşeye olan bağlılığın altını çiziyordu.

İsveçliler, çok dar pantolonlu bir gitarist eşliğinde parlak Abba kostümleri ve siyah botlarla seyircilerin karşısına çıktı. “Palomino” şarkısı Columbiahalle’de, iyi bir ruh hali içinde ayakları yere basan, zekice bestelenmiş pop müzik titreşimleri olan, basitçe söylemek gerekirse, iyi bir zaman olan tipik First Aid Kit hitlerinden biri olarak duyuldu. Grubun büyük başarısını böyle açıklamanız gerekiyor.

Bu sayede… “Out of My Head” şarkısı, gönül yarası olmadan, yani İsveçlilerin marka özü olmadan işe yaramadığını kanıtlıyor. Parça, bittiği kadar düşünceli bir şekilde başlar. “Zamanda geriye, ah, dolaşıyorum/ Zihnimin odalarından/ Kapattığım her kapıdan/ Yüzüstü bıraktığım tüm insanlardan.” Şarkıcılar açıkça başka yerlerden onları desteklemelerini, şarkı söylemelerini ve şarkı söylemelerini istediler. First Aid Kit şarkılarına eşlik ederek olumsuz düşünceleri katartik bir şekilde haykırın.

İlk Yardım Çantası, Berlin'de Columbiahalle'de, Şubat 2023.

İlk Yardım Çantası, Berlin’de Columbiahalle’de, Şubat 2023.Carsten Thesing/imago

İyi pop müziğin tanımı

Son olarak seyirciler, dünyanın hala iyiye gidiyormuş gibi hissettiği Şubat 2022’den önceki bir zamanda, bu konserin salgın öncesi bir gerçekliğin titreşimlerini yaydığı hissini veren hit “Hem Of Her Dress” ile harika bir iş çıkardı. . Ve tam olarak iyi pop müziğin tanımı bu tür duyguları uyandırmak değil mi? Kim aynı fikirde olmazdı?

İlk yardım kiti: Palomino, Columbia International (Sony Music), 2022.

Geri bildiriminiz var mı? Bize yazın! briefe@Haberler