Bingöl’de depremzedeler için 15 bin ekmek üretiyorlar

Adanali

Member
Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) – Yaşanan zelzele felaketinin akabinde tüm Türkiye’de olduğu üzere Bingöl’den de afet bölgelerine çeşitli yardımlar gönderilmeye başlandı.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü koordinesi tarafınca gerçekleşen, merkeze bağlı Karşıyaka Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisi’nde afet bölgesindeki depremzedeler için ekmek üretimi başladı.

Üç vardiya halinde çalışan ve birçoğu gönüllülerden oluşan işçi, günde 15 bin roll ekmek üretip valilik, belediye yahut AFAD koordinesinde zelzele bölgesine gönderilmeye başlandı.

Günlük 15 bin ekmek ürettiklerini belirten Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Halil Yücel, “Şu an 15 bin ekmek üretimi yapıyoruz. Bunun yanında bir daha Ulusal Eğitim olarak 15 bin kumanya hazırladık. Tüm okullarımızda yardım kampanyası başlattık. Daha fazlaca giysi üzerine tüm öğrencilerimiz ve velilerimize duyurduk. Bu noktada büyük bir talep var bundan dolayı da memnunuz. En kısa vakitte bunları depremzedelere ulaştıracağız. bir daha yapmış olduğumuz çalışmalardan AKUB takımımız var, Millieğitim müdürlüğümüze bağlı, Bingöl’de şuanda 5’e kadar canımızı kurtardı, gruplarımıza buradan teşekkür ediyorum. bir daha öğretmenler içinde bir duyuruya çıktık istekli olarak sarsıntıda bakılırsav yapmak isteyen toplamda 224 öğretmen sarsıntıda nazaranv yapmak için hazırda bekliyor” diye konuştu.