Bu Berlinli grup ona bir şarkı adadı

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Andy Warhol bir keresinde günlüklerinde Diana Ross'un Manhattan'ın kalbindeki Central Park'taki görünüşünün şimdiye kadar gördüğü en anıtsal şey olduğunu yazmıştı. Ross, kıyamet benzeri dramatik bir fırtına ortaya çıktığında şarkı söyledi ve konserin bir noktada durdurulması gerekinceye kadar bu karşı rüzgara rağmen (akla gelebilecek herhangi bir yapay rüzgar makinesinden daha sert) şarkı söylemeye devam etti.

Ve 26 Mart'ta 80 yaşına giren büyük Motown kraliçesi Diana Ross, görünüşe göre sadece Andy Warhol üzerinde kalıcı bir etki bırakmakla kalmadı: Berlin'in nispeten genç grubu Angelic Milk ona bir şarkı bile adadı. Kusursuz “Diana Ross” unvanını taşıyor.

Spoiler: Ses açısından, bu sayı Diana Ross benzeri bir disko dans pisti bombası değil, neşeli indie poptan ziyade bulutlu. Peki Sarah Persephona, bateri ve gitarda Jura Titov ve Vitaly Zimin'in eşlik ettiği şarkıda gerçekte ne söylüyor?

Özünde (800 yıl önce Walther von der Vogelweide'den bu yana neredeyse tüm iyi şarkılar gibi) bu, gerçekleşmemiş aşkla ilgilidir: “Diana Ross”taki lirik benlik, elbette her sabah Diana Ross'u nasıl duyduğunu anlatır. Muhtemelen radyoda, plakta ya da cep telefonu çalar saatinde bu hala açık bir soru olarak kalıyor. Angelic Milk şarkısının orijinal sesi: “Ve Diana Ross, 'Bir Gün Birlikte Olacağız' şarkısını söylüyor”. İşte Diana Ross'un 1969'da grubu The Surpremes ile kaydettiği yaylı çalgılarla çevrili zarif Philly soul şarkısı.

Angelic Milk ile ilgili değişiklik, Diana Ross'un “Diana Ross”taki lirik ben ile lirik sen arasındaki ilişkiye dair verdiği sözün geçerli olmamasıdır: “Ama ben bir bakıma “Bu şarkının seninle ilgili olmadığı gerçeğiyle” ilgileniyorum ve ben” diyor Sarah Persephona: Bu şarkının (“Bir Gün Birlikte Olacağız”) “senin ve benimle ilgili olmadığı” gerçeğini az çok kabul etti. Düz metin: İkimiz için de işe yaramaz ama sorun değil.

Ne yazık ki Diana Ross ve Berlin ile işler şimdilik yolunda gitmeyecek. Ancak: Sert hayranlar elbette Diana Ross'un canlı gösterileri için Danimarka'nın Skanderborg'una (10 Ağustos) ve/veya Amsterdam'a (11 Ağustos) seyahat edecekler. Orada büyük ihtimalle en büyük hiti olan ve birçok eşcinsel partide de popüler olan “I'm Coming Out” marşını çalacak.

Şarkıyı yazan ve Diana Ross tarzındaki drag queen'lerden ilham alan Nile Rodgers, bir keresinde Diana Ross'un şarkıyı stüdyoda söylerken içeri girmenin ne demek olduğundan habersiz olduğunu kağıda dökmüştü. Nile Rodgers'ın böyle oynamalarına izin vermesi biraz kabalık. Karşılıksız aşklarla dolu hayat kadar iğrenç. Yardımcı olan tek şey Angelic Milk'in “Diana Ross” şarkısını dinlemek. Veya sadece orijinali. Her durumda: tebrikler Diana, “kızım, bizi çeviriyorsun /
içten dışa / ve yuvarlak ve yuvarlak”.