Cengiz Ünder: “bu biçimde olunca fazlaca üzülüyorum”

Beykozlu

New member
Cengiz Ünder, Lüksemburg ile 3-3 birliktee kaldığımız maçın akabinde konuştu.

Cengiz Ünder yaptığı açıklamada, “Maça birinci kere güzel başlayamadık. Çok geriye çekildik. İstediğimiz üzere oynayamadık. Adamlar birinci golü bulunca öz itimat geldi lakin erken karşılık verdik. Gol yemeden çıkmaktı buradan. C’den B’ye çıktık fakat sevincini yaşayamıyoruz. Gol yemememiz lazım bu maçlarda. Öz tenkit yapmamız gerekiyor. Benim için hayal kırıklığı. bu biçimde olmaması gerekiyordu. Bu ligden gol yemeden çıkmalıydık. bu biçimde olunca hayli üzülüyorum. Rakibimizi küçümsemek istemiyorum ancak 3-3 beklediğimiz bir şey değildi.” dedi.

Çok gol durumuna girmelerine karşın değerlendiremediklerini söyleyen başarılı oyuncu, “Gol yiyince gardımız düştü. Çabuk karşılık verdik. Baya baskı yaptık. Net goller kaçırdık. Bunları atmamız gerekiyor artık. Tecrübelendik. Bu tip ekiplere karşı daha fazla baskı üreten ekip olmalıyız. Daha agresif olmalıyız saha ortasında. Çok istemeliyiz. Ulusal hisler her şeyden öte gelir. Birtakım oyuncular oynamadan geliyor. Hiç oynamadan gelenler var. Ben kendimi buraya yüzde 100 vererek geliyorum. Kendimi en yeterli biçimde hazırlıyorum. Bu maçların hepsinde fazlaca düzgün oynadığımı düşünüyorum. Elimden gelen her şeyi veriyorum. bir daha birebir şeyi yapacağım. hafifçee almak değil fakat işi bitirmemiz gerekiyor direkt.” sözlerini kullandı.

Grup ismine özeleştiride bulunan Cengiz, “Bence daha da hazır olmalıyız. Zira hayli kuvvetli gruplar var. kuvvetli kadrolara karşı daha fazla tepki gösterebiliyoruz. Daha hayli kalitemizi göstermemiz lazım. Türkiye’de Avrupa’da oynayan oyuncularımız var. Ulusal gruba gelen her insanın daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Zira, ulusal ekiplerde his daha farklı. Çocukluk hayalimiz bu.” tabirlerini kullandı.