Dursun Özbek: “Bankalar Birliği ile anlaştık”

Beykozlu

New member
Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Divan Konseyi Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Galatasaray Adası bizim için fazlaca kıymetli. Galatasaray’a yakışan, orada memnun olacağı bir adayı kazandırmak için epey ağır çalışıyoruz. Ada’nın varlığı Galatasaray için epey kıymetli. Galatasaraylıların orada olması farklı bir ambiyans yaratıyor. Benim ve arkadaşlarımın yaratmak istediği ortamı Ada’da gördüm.” dedi.

Galatasaraylılara davette bulunan Özbek, “Mecidiyeköy binası için görüşmeler yapıldı. 180 tane 1+1 ve 2+1 hüviyetinde daire yapıyoruz. 5 tane de ticari dükkanımız var. Önümüzdeki hafta itibariyle satış ofisimiz faaliyete geçecek. Bunları yabancılara satmayı planlıyoruz. İhalesini yaptık ve firmaları burada yarıştırdık. Mecidiyeköy Galatasaray’ın malı. Bütün Galatasaraylılara davet yapıyorum. Gelin orada bir kesim mal alın ve bir daha bizde kalsın.” tabirlerini kullandı.

“BANKALAR BİRLİĞİ İLE ANLAŞTIK”

Bankalar Birliği ile anlaştıklarını açıklayan Galatasaray Lideri, “Galatasaray mevcut gayrimenkullerin hepsini bu türlü satsa bile borcunu kapatamıyor. Neye muhtaçlık var. Bunların geliştirilmesine muhtaçlık var. Benim ve arkadaşlarımın emeli budur. Mecidiyeköy’de 1 milyar TL’nin üzerinde bir fon bize kalacak. Bankalar Birliği ile yapılan görüşme çerçevesinde bu ölçünün yarısının onlara aktarılması gerekiyor. Bankalar Birliği ile görüştük ve bunu bugün almayın dedik. Bize 6 ay mühlet verin, bu parayı katlamanın dermanına bakalım dedik. Bizim iki kıymetli projemiz var. Biri Kemerburgaz başkası Florya’daki arsa. Bankalar Birliği ile anlaştık. Borç için bize vakit verecekler.” açıklamasını yaptı.

“METİN OKTAY TESİSLERİ OLACAK”

Kemerburgaz tesislerinin yeni ismini da açıklayan Dursun Özbek, “Kemerburgaz’ın yaklaşık olarak 5 sene evvel tapusunu almıştık. Kemerburgaz’daki tesisin ismi Metin Oktay Tesisleri olacak. 40 sene evvel yapılan Florya tesisleri artık çağ dışı kalmıştır. Galatasaray’a yakışmıyor bu tesisler. Galatasaray’ın içine girdiği bu borç sarmalına hiç bir idare sessiz kalamaz. Birinci amacımız mali bağımsızlığı kazandırmak. Bedelli Galatasaraylılar bizim ardımızda durun. Bizi destekleyin. İleriye dönük faaliyetlerimizi kimseye muhtaç olmadan gerçekleştirmek istiyoruz.” halinde konuştu.

Özbek son olarak, “22 Ekim’de Anıtkabir’i ziyarete başlayacağız. Sevgili Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda, onun kurduğu cumhuriyetin daha kaç yüzsenelera taşınması için çalıştığımızı Galatasaray olarak söz edeceğiz.” diyerek kelamlarını noktaladı.