Eden Hazard’a tavsiye: “Newcastle’a gitmeli”

Bakec

New member
Real Madrid’de gözden düşen Eden Hazard’ın yeni adresi merak edilmeye devam ederken, Belçikalı yıldıza sürpriz bir teklif geldi.
Arsenal’in eski yıldızlarından Jack Wilshere, Hazard için gerçek adresin Newcastle United olacağı görüşünde… Newcastle’ın yeni menajeri Eddie Howe’a övgüler yağdıran Wilshere, “O kusursuz bir yönetici ve bir bahtı hak ediyor. Bence Newcaslte United’la birkaç yıl ortasında birinci altıyı zorlayabilir” dedi.
Bir periyot Arsenal’den Eddie Howe idaresindeki Bournemouth’a kiralandığını hatırlatan Wilshere “Onunla, oyuncu kümesi açısından şu anda Newcastle’a pek benzeyen bir kulüpte çalıştım. Bournemouth’ta muhtemelen daha berbat bir takımımız vardı ve dokuzuncu bitirdik. Newcastle’da birkaç eski Bournemouth oyuncusu var ve Eddie bu tıp oyunculardan en âlâ biçimde yararlanıyor, onları harekete geçiriyor ve taraftarları da yanlarına alıyor.” diye konuştu.
Eden Hazard’ın da Eddie Howe ile epeyce âlâ anlaşacağını tez eden Wilshere “Benim için güç vakit içinderdı, zira büyük bir kulüpten geliyordum. Birinci Lig’de olduklarından beri bir arada olan bir kümeye adım attım. Eden Hazard öteki bir düzey ancak bence Eden, Eddie Howe üzere bir menajer için oynamayı epey isterdi. Zira o, yıldız oyuncuların oynamak isteyeceği çeşitten bir menajer.” sözlerini kullandı.

100 milyon Euro’ya transfer olduğu Real Madrid’de beklentilerin hayli uzağında kalan Eden Hazard, 54 maçta yalnızca beş gol ve dokuz asist kaydetti. Hazard’ın ismi Newcastle United’ın yanı sıra, Manchester United, Bayern Münih ve Paris Saint-Germain ile de bir arada anılıyor.

(beinsports.com.tr)