Erkan Sözeri: Konutumuzda puan kaybına tahammülümüz yok

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında konuk ettiği İstanbulspor’u 3-1 mağlup eden ve maç ziyadesiyle liderlik koltuğuna oturan Erzurumspor’da teknik yönetici Erkan Sözeri, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Oyuncularını tebrik eden ve Muhteşem Lig ‘e çıkmak istediklerine vurgu yapan Sözeri, şu tabirleri kullandı:

‘Geriye düşsek de çevirmesini bildik’

”Maça güzel hazırlanmıştık. Lakin maça yeterli başlamadık. Bilhassa orta alanda bir oturtmada meşakkat yaşadık. Rakibimiz bizden daha düzgün başladı maça, daha âlâ pas yaptı. paylaşımlarda kusur yaptık. Ferdî yanlıştan golü kalemizde gördük ancak golden daha sonra vazgeçmedik. Geriye düşsek de çevirmesini bildik. Hava kaidelerinde üst seviye performansı Erzurumspor’a yakışır performansı gösteren oyuncularımı kutluyorum.”

‘Evimizde puan kaybına tahammülümüz yok’

”İkinci yarı oyun hakimi bizdeydi. Yaptığımız değişiklikler meyvesini verdi. Düzgün bir galibiyet aldık. Amacımız Harika Lig, taraftarımızın önünde kendi konutumuzda puan kaybına tahammülümüz yok diye maçı üst seviye bir çabayla kazandık. Oyuncularımı kutluyorum. bu biçimde bir rakibe karşı 1-0 geriye düşüp çevirmek kıymetli. İstanbulspor kaliteli bir kadro. Hakemlerin Yasin hoca için idealist bir hakem olduğunu düşünüyorum. Mehmet Şengül yardımcı hakem hakkında Rıdvan hoca bahsetti. Şanssız bir konumda verdiği golle gündeme gelmişti. Mehmet Şengül bugün fazlaca yeterli bir idare gösterdi, yolu açık olsun.”

‘Taraftarımıza armağan olsun bu galibiyet’

”Eksi 15 derece de bizleri desteklemeye gelen taraftarımıza armağan olsun bu galibiyet. Maç eksiğiyle başkanız. Motivasyon açısından hoş bir şey. Süreksiz de olsa başkan olmak hoş. Dönem sonunda birinci ikinin ortasında olmak istiyoruz hatta önder bitirmek istiyoruz”