Fenerbahçe’de YDK toplantısı hareketli geçti!

Beykozlu

New member
Fenerbahçe’de şubat ayı olağan Yüksek Divan Konseyi toplantısı düzenlendi.

İşte Yüksek Divan Konseyi’nde çarpıcı kelamlar;

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar: “Dün kız kardeşimizi kaybettik. Dayanak iletileri atan herkese teşekkür ederim. Yaramıza tuz bastık ve bugün buraya geldik.”

Uğur Dündar: “Öbür yandan Perşembe akşamı Fenerbahçe’nin bir operasyona tutularak 3 puanının katledilmesi, her Fenerbahçeli üzere benim yüreğimde de isyan hisleri oluşturdu.”

Uğur Dündar: “Bunun sebebi bana göre hayli açık; 3 Temmuz’da, Fenerbahçe hangi niçinle kumpasa amaç olduysa, bu yıl da çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı. Zira Fenerbahçeli yürekten inanır ki; Fenerbahçe dendiğinde akla, cumhuriyet ve Atatürk gelir.”

Uğur Dündar: “Ya bir ve bütün olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup ataklara uğrayacağız. Fenerbahçe, 3 Temmuz’da nasıl bir ortada durduysa, bugün de tıpkı kararlılığı göstermelidir.”

Uğur Dündar: “Bugün Liderimiz Ali Koç, tarihi bir konuşma yapacak. Uygulanan haksızlıkları hiç kimsenin itiraz edemeyeceği biçimde görsellerle anlatacak.”

Uğur Dündar: “Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse karşın hiç bir güç cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Uğur Dündar: “Tribünlerde tek ses olalım. Tribünlere yalnızca seyirci olarak giden taraftarlarımız var ise onlara sarı-lacivertli renkleri temsil ettiklerini buradan hatırlatırım.”

BURAK KIZILHAN

Burak Kızılhan: “Bugün Fenerbahçe’nin, Türk futbolu, Türk sporu pahaları ismine konuşma günü değil. Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için nelere maruz kaldığını görme ve bunun için sizlerle konuşma ve fikirlerinizi alma günü.”

Burak Kızılhan: “Perşembe akşamı, daha evvel onlarca meselai yaşadığımız üzere, Fenerbahçe’ye her ocak-şubat ayında yapıldığı üzere taammüden, bilerek yarıştan koparılması ismine atılan adımların bir benzerinin hayata geçirildiğini en net biçimde görmüş olduk.”

Burak Kızılhan: “Perşembe akşamı yaşananlar, Fenerbahçe’nin varlığına ve Türk sporu için verdiği emeklere akın niteliğindeydi. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, bilhassa son 11-12 sene yaşadıklarımıza karşın hiç bir vakit rekabetten, yatırım yapmaktan, Türk sporuna katma bedel sağlamak için çabalamaktan vazgeçmedik”

Hulusi Belgü: “Sayın Aziz Yıldırım ile idare şurasında çalıştık, çabucak sonrasında karşısına lider adayı olarak çıktım. Beni bu kuvvetli periyotta birinci arayanlardan biri oldu. Liderimiz Ali Koç’a karşı 9 ay evvel burada söylemiş olduklerimi hatırlarsınız. Ona karşın bütün idare heyeti bana takviye oldu. Fenerbahçe, tahayyül ettiğinizden epey daha büyük bir topluluk ve aile.”

Hulusi Belgü: “Fenerbahçe yalnızca spor demek değil. Fenerbahçe, Atatürk demek. Adana Demirspor maçından daha sonra fazlaca nahoş olaylar yaşandı. Ben Galatasaray’ın daima 1986’dan daha sonra kurulduğunu söylerim. Bugüne kadar hiç gıpta ile bakmadım ancak Galatasaray’ın kökleri o senelerda atıldı. O yüzden 1959 öncesini saymak istemiyorlar. Ondan evvel Galatasaray sıradan bir lise kulübüydü.”

Hulusi Belgü: “Fenerbahçeliler her vakit Fenerbahçe prensiplerini yaymak için uğraşırlar. Şampiyonluk bizim için gaye değil, araçtır. Bugün dönüp baktığımız vakit rakipler kendi çıkarları için devleti de kullanabiliyorlar. Cemaatleri onları kullanıyor, cemaatler onları kullanmıyor.”

Hulusi Belgü: “Tüm topluluğun, eski liderlerin, idare konseyimizin gerisinde yer alması gerekiyor. Ben Hulusi Belgü olarak idaremize sonuna kadar dayanak olacağımı söylemek isterim.”

Hüdaverdi Aksen: “Perşembe akşamı bir defa daha, bu sefer gözümüze sokarcasına Fenerbahçe katliama uğraşmıştır. Bu operasyonu düzenleyen şahıslar, futbol topluluğunun ortasındaki bilinmez elin tetikçileridir. Fenerbahçe ne vakit şampiyonluğa oynasa ortaya çıkan tetikçilerini kullandıkları durumlar yaşadık.”

Hüdaverdi Aksen: “Ofsaytımsı sözünü literatüre katanlar, artık de ‘elimsi’ ve ‘penaltımsı’ sözlerini ortaya çıkarmışlardır. Bu tetikçiler, akınlarının altında kalacaklar. Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz!”

Hüdaverdi Aksen: “Hakem yanılgısı diye geçiştirilmeye çalışılan bu durum niçinse daima bizim aleyhimize, malum ekip ve oburlarının çıkarına yapılmaktadır.”

Yavuz Kayral: “Türkiye futbol ligleri, çadır tiyatrosudur. Bizi bu tiyatroda figüran pozisyonuna düşürmeye çalışıyorlar. Sayın lidere teklifim; ekibi ligden çekelim ve bu tiyatroda yer almayalım.”

Yavuz Kayral: “Türkiye’nin bütün kurumları ele geçirilmiştir. Tek ele geçirelemeyen yer Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.”

Uğur Dündar: “2 Şubat 2023 tarihini, Fenerbahçemiz’in ulu geçmişine bir not olarak geçelim. Adana’da büyük bir operasyon yapıldı ve kadromuzun hakkı olan puanlar çalındı. Liderimiz konuştuktan daha sonra 2 Şubat’ı milat kabul edelim ve bundan daha sonra hiç bir şey eskisi üzere olmasın.”

Uğur Dündar: “Yönetim kendi ortasında bir oylama yapmış ve devam sonucu çıkmış. Madem idaremizin bu tarafta karar aldı. Bizler de liderimiz ve idaresinin ardında birleşeceğiz. En büyük Fenerbahçe dedirteceğiz, hodri meydan! Bundan daha sonra yapsınlar da nazaranlim!”

ALİ KOÇ

Ali Koç:
“Sayın Dursun Özbek’e teşekkür ediyorum. Oğlumla ilgili sağ olsun aradı, ilgilendi. Gazetede yazdığı üzere, merak edilecek bir şey yok, yalnızca bileği kırıldı. Cuma akşamı da maçtaydı”

Ali Koç: “Bizim bir tane yüzümüz var. Biz içi-dışı birebir olan bir kulübüz. Şampiyonluk adayları içinde en epey kırmızı nazarann ekibiz. Ne idare ne hoca kimse sesini çıkarmadı. ötürüsıyla o denli ‘bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz’ üzere bir durum yok. Bunu bilhassa medyadaki bir kadro lehine çalışan arkadaşlara söylüyorum.”

Ali Koç: “Şu an bir dönüm noktasındayız. Bir maç üzerinden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran son damla oldu.”

Ali Koç: “Bize yapılan operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Hakem ve VAR’ın kritik durumda kabul edilemez hakem yanlışlarının yaşandığı öbür kaç maç vardır, bilmiyorum.”

Ali Koç: “3 maç art geriye 10 kişi kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivasspor-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı 2 puan. Şampiyonluk yolunda 5 puana tesir edildi.”

Ali Koç: “Önümüzde iki yol var. Biz bu iki yolu dün idarede oyladık. Karar 11’e 3 çıktı. Hangi tarafta çıktığını birazdan anlatacağım.”

Ali Koç: “Tüm kadromuzun neredeyse dayak yediği bir maçtan bahsediyoruz. Hakemin ve VAR’ın bu kadar kritik kusurlar yaptığı öbür bir maç var mı bilmiyorum. Ne hikmetse bu yanlışların istisnasız hepsi, Fenerbahçe aleyhine yapılmıştır. O yüzden bu bir hakem yanılgısıyla yorumlanamaz.”

Ali Koç: “Bu atamaları giden MHK yaptı. Güzel ki de gitmişler.”

Ali Koç: “Mert Hakan’ın golü, bize nazaran yüzde 100 gol. Diyelim ki ele çarpmış, bunu kimse bakılırsamiyor lakin VAR görüyor. Tıpkı VAR, hakemin gözü önündeki birfazlaca konumu bakılırsamiyor ne hikmetse.”

Ali Koç: “N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya olağanüstü bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam konusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.”

Ali Koç: “Düşünsenize bu maçın malum rakibimize karşı yaşandığını, neler olurdu?” Rakibimizin maçın birinci yarısını 9 kişi bitirmesi gerekiyordu.”

Ali Koç: “Onyekuru’nun topu kaybettikten daha sonra hakeme bağırıp sarı kart görmesi eski bir alışkanlık herbiçimde…”

Ali Koç: “Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha konum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem yanlışı değildir!”

Ali Koç: “Bir de yeni bir şey çıktı. Bariz gol atıyoruz. Ümraniye maçında da birebiri oldu. Çizilen çizgiler içinde 3 metre fark var, yan hakem ofsayt bayrağı kaldırıyor.”

Ali Koç: “Miha Zajc’ın son dakika durumu, yarı penaltı üzere bir konum ancak veremiyor. Veremiyor değil, vermiyor. ‘Ya Fenerbahçe gol atarsa’ diye korkuyor.”

Ali Koç: “17 numaralı N’Diaye’ye hakem bir sarı kart verseydi aklına başına alırdı. Küfür ediyor, bağırıyor, çağırıyor… Hakem yapılan müdahalelerin hepsinde tereddüt etmeden ‘kalk’ diyor oyuncularımıza.”

Ali Koç: “Ligimizin en centilmen hocalarından biri olan, hakemler hakkında hiç olumsuz konuşmayan hatta destekleyen bir hocamız var. Kasvet yaşadığımız bir maçta hakemi övdüğü için ‘Sen ne yapıyorsun?’ dediğimiz bile olmuştu hocaya. Oyun akıttığı için övdüğünü söylemişti.”

Ali Koç: “Hocamıza sorduk, ‘Ne dedin hocam hakeme?’ diye, ‘Faul, içeride de değil dışarıda. niye faulü vermiyorsun? dedim’ diyor. Çat kırmızı kart. Herbiçimde CV’sine muharrir hakem arkadaş, ‘Ben Jesus’u oyundan attım’ diye.”

Ali Koç: “Biz palavradan adalet istemiyoruz. Herkese uygulanacak bir adalet sistemi bize ziyadesiyle kâfi. Sivasspor maçı daha sonrası esasen çürümüş ve kokuşmuş hakemlik kurumunun futboldaki yolsuzluk evrakı budur. İki maçta olan 5 puanlık tesir, büyük bir tesirdir.”

Ali Koç: “Levent Tüzemen diye bir medya mensubu var. her insanın kendine has bir tarzı vardır lakin bu kişinin mesleğini icra etme hali, kayıtsız koşulsuz objektif olmadan, büsbütün bir kadronun çıkarlarına yönelik olduğunu gorebilirsiniz.”

Ali Koç: “Bu arkadaş, Sivas’taki iptal edilen gole maç yazısında değinmiyor. Bugün bize ‘Siz Ali Palabıyık’ı desteklediniz’ diyor. O iş o denli değil sayın Tüzemen, ben anlatayım başınız ne kadar alır bilmiyorum fakat gerçeği bilin. Ben son konuşmamda Ali Palabıyık ve Yasin Kol’a 2 aya yakın müddettir maç verilmediğini söylemiş oldum.”

Ali Koç: “Ali Palabıyık bu dönem özelinde yanılgı yapmıştır. Galatasaray-Alanya maçında yaygara koparıldı lakin hakem o maçta iki ekibe da kusurlar yapmıştı. ötürüsıyla Ali Palabıyık’ın işimize geldiği vakit savunmuyoruz. İlkesel bir durum var burada.”

Ali Koç: “Bir şampiyonluk rakibimiz uyandı. Şimdiye kadar hiç konuşmayan bu kulüp benim de sesimi kullanmış bir görüntüsünde. Arkadaşlar bunu fazlaca nahoş buldu lakin ben komik buluyorum.”

Ali Koç: “bundan evvelki federasyon, Türk futbol tarihine en hayli ziyanı veren federasyondur. ‘8 Mart operasyonuna mani oldunuz, artık konuşuyorsunuz’ diyorlar. Biz, güç kimin elindeyse onun istekleri doğrultusunda atamalar yapılacağı için bu işin karşısında durduk.”

Ali Koç: “Türk hakemliğinin bu sene iflas ettiğini gördük. Dün TFF Lideri’ne da bunu ilettim. Şampiyonluk yarışında olmayan kulüplerin maçlarında da. En fahiş yanlışlar bu federasyonun periyodunda yapılıyor.”

Ali Koç: “Murat Ilgaz, Fenerbahçe Kongre Üyesi dediler. Çabucak baktırdık, o denli bir şey çıkmadı. 40-45 yıldır futbolu takip ediyorum, ben hiç MHK ile badiresi olup MHK Lideri’ni değil de MHK Başkanvekili’ni maksat alan bir kulüp görmemiştim.”

Ali Koç: “Ben ömrümde algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar âlâ yapıp, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş öteki topluluk dünya üzerinde yoktur. Biz bu biçimde bir tertibimiz yok. Olmak ister miyiz, hayır. Bizim fıtratımızda bu yok.”

Ali Koç: “O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söylemiş oldum’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genelde de birebir.”

Ali Koç: “Kulüpler Birliği lideri sıfatıyla daima görüşmede… Onu da deklare ettilar, yanımda diğer bir lider olmadan gitmedim bile yanlarına. Ben başıma geleceğini bildiğim için, ‘hiç bir vakit tek başıma TFF’ye gitmeyeceğim’ demiştim Kulüpler Birliği toplantısında.”

Ali Koç: “Bizim VAR’ı en kısa vakitte, derhal Türk hakemlerinden kurtarmamız gerek. Dün bunu söylemeye gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.”

Ali Koç: “Atilla Karaoğlan’ın yediği ceza, VAR protokolünün nasıl olması gerektiği konusunda derslik bir durum. Onu Sivas maçındaki durum ile bir görmek ve birebir cezayı vermek olacak iş değil.”

Ali Koç: “Bize nazaran yardımcı hakemler, yapay zeka tarafınca atanmıyor. Ayrıyeten şunu biliyoruz ki; bütün VAR atamaları manuel yapılıyor hala.”

Ali Koç: “Ali Palabıyık’ın geçen haftanın en kritik maçına atanması bilinerek yapılan bir kusurdur. Giden MHK, giderken birilerine bir armağan verdiler. ‘Bizden daha sonrası tufandır’ başıyla hareket ettiler.”

Ali Koç: “Koray Gençerler kimdir? Bundan 2 yıl evvel bir Fenerbahçe-Konyaspor maçı oynanadı. Pelkas olağanüstü bir gol atmıştı. Ali Koç: “Koray Gençlerler, kimdir? 2 sene evvelce başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas mükemmel bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli icat eden ve golü iptal eden VAR’daki hakem.”

Ali Koç: “Bu sene bir daha Konya maçı, Valencia aptalca bir hareket yapıyor, bana göre sarı kartlık bir hareket. Hakemin ardı dönük, VAR’dan uyarıyor ve Valencia kırmızı kart görüyor.”

Ali Koç: “Atilla Karaoğlan, bir çöküntüye girmiş, 6 hafta daha sonra lige dönecek. Atandığı maç bizim maçımız. Latife gibi! Bir adam da (Erkan Özdamar) emsalsiz en tartışmalı kusura imza atıyor. O da 6 hafta ceza alıyor.”

Ali Koç: “Türkiye’de derbiye atayacakları hakem yok. Hepimiz dua ediyoruz Halil Umut Meler’e bir şey olmasın diye. Başka hakemleri denediler, onlar çuvallayınca son 4 derbi maçını Meler yönetti.”

Ali Koç: “Serkan Çimen, Adana-Trebzon maçında Adana’nın golünü vermediği için ceza yiyor, 5 hafta daha sonra dönüyor, bir daha Fenebahçe’nin maçına atanıyor. Yapay zeka…”

Ali Koç: “Adana Demirspor maçında yaşananlar organize kötülüktür. Dünyada 6 dönem ortasında son haftada 3 şampiyonluk kaçıran kaç kadro vardır? Bence yoktur. Dünyada kaç ekip ülkesini amaç almış bir terör örgütü tarafınca hücuma uğramıştır? Dünyada kaç grubun otobüsüne silahlı taarruz yapılmıştır? Hala faili meçhul, Türkiye Cumhuriyeti’nin ayıbıdır bu! Tahminen hayatta bile değil bu beşerler artık. Son cümlemi not edin.”

Ali Koç: “12 Mayıs’ta stadımız ve taraftarlarımız gaza boğuldu. Türkiye Kupası’nı kazandıktan daha sonra polislere ‘Ne oldu, gaz sıkmadınız?’ dedim. Pişkin pişkin, ‘Biz organik gaz sıkıyoruz’ dediler. Bu kadar travmayı hangi topluluk kaldırabilir?”

Ali Koç: “Bu terör örgütüyle tek gayret eden ekip biziz. hiç bir hükumet, devlet bunlara ses çıkarmıyorsa demek ki onlar da bu işin ortasındadır.”

Ali Koç: “Bundan daha sonra Fenerbahçe Lideri olarak bir soru soracağım siz üyelerimize; Artık figüran mı olacağız yoksa futbolun temizlenmesi ismine bu günlerden feragat mi edeceğiz. Buna karar vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı ortaya koymaya hazırım.”

Ali Koç: “Ligden çekilme falan saçma sapan laflar. O denli bir şey yok! Selahattin Baki’nin dediği üzere ‘Biz bu ligi şampiyon bitireceğiz’ mi diyeceğiz yada ‘Yeter artık hududu aştınız, biz maça çıkmıyoruz’ mu diyeceğiz.”

Ali Koç: “Maça çıkıp 1 dakika kalıp alandan ayrılmak, bu dönemi feda etmek demektir lakin inanın geleceğimiz için epey değerli bir adımdır.”

Ali Koç: “Biz ‘Kupa sizin, lig bizim’ başını görmüş bir topluluğuz. Sonuna kadar savaşacak mıyız?”

Ali Koç: “Biz bunu oyladık dün. Bunu illa Konya maçında da yapmak zorunda değiliz. bu biçimde devam ederse, diğer maçta da devam ederiz. 11’e 3 devam sonucu çıktı. Ben 3’ten bir tanesiydim. Artık yeter!”

Ali Koç: “Siz bu camiayı ciddiye almıyorsunuz, yeri geliyor katlediyorsunuz, yeri geliyor ısıra ısıra yiyorsunuz.”

Ali Koç: “Nereye kadar bu türlü devam edebiliriz sorgulanmalı. Fenerbahçe’nin olmadığı Türkiye Ligi, Türkiye Ligi değildir. Rakip ekip ne diyor, ‘Biz her yerdeyiz’ diyor. Biz her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 yıldır TFF’nin içine yuvalanmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız da.”

Ali Koç: “O kadar pişkinler ki; herkese saldırıyorlar Fenerbahçeli diye. TFF Lideri Galatasaraylı… Biz pislik yapmayı bilmiyoruz, öğrenmek de istemiyoruz.”

Ali Koç: “Tüm taraftarlarımızdan ricam, dönem bitene kadar sonuna kadar kenetlenmemiz lazım. Biz bunları yaşıyoruz, bir tane topluluğun büyüğü çıkıp konuşmuyor. 18 sene başkanvekilliği yapmış, daha sonra TFF Lideri olmuş kişi bizi şikeyle ima ediyor. Bir kişi çıkıp konuşmuyor.”

Ali Koç: “Galatasaray Spor Kulübü’ne yaptığım çağrıyı bir dahaliyorum. İstediğiniz vakit, istediğiniz kanalda, istediğiniz şahıslarla… İstek ederseniz başka kardeşinizi de getirin. Biz hazırız.”