Fuat Çapa birinci maçında galibiyet hedefliyor

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Çapa, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Samsunspor’u yakından takip ettiğini aktardı.

Samsunspor’un yeni bir kadro kurduğuna işaret eden Çapa, “Samsunspor’un amacını ve beklentilerini epeyce âlâ biliyorum. Muhteşem Lig gayesi ile döneme başlamış bir kadro var lakin maalesef kimi vakit istediğiniz üzere döneme başlayamıyorsunuz. Bundan dolayı da teknik adam değişikliklerine gidiliyor. Grubun tahlilini yaptık ve eksik taraflarımızı çalışıp, artı olan taraflarımızın üzerine koyarak, birinci 3 haftayı en az hasarla tamamlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Çapa, kadroya alışma periyodunu süratlice atlatmak istediklerini belirterek, “Biz mümkün olduğu kadar alanımızda oynayacağımız Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçıyla bakılırsavimize galibiyetle başlamak istiyoruz. Cumartesi günü alacağımız olumlu bir sonuç bizim alışma devrimizi kısaltacaktır. Birinci maksadımız bir an evvel grubu toparlayarak ve oyunculardaki eksik olan öz itimadı bir daha kazandırmak. Alana çıktığı vakit futbolcuların maçı kazandıracağı ortamı hazırlamak istiyoruz. Dönem başındaki öz inanç oyuncularımızda şu anda yok. Ben birkaç hafta ortasında bu öz itimadı kazanacağımıza inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

Devre ortasına kadar azamî alabilecekleri puanları toplayarak ikinci devre gayeleri doğrultusunda hareket etmek istediklerini anlatan Çapa, şunları kaydetti.

“İkinci devrede takımızın geleceğini inşa edeceğiz. Türkiye’de ne yazık ki fazlaca çabuk teknik adam değişikliğine gidiliyor. Türkiye’de işler biraz değişik, her sene neredeyse yeni ekipler kuruluyor. Yeni grup kurulduğu vakit muhakkak bir müddetç istiyor. Yeriniz sağlam olmadığı vakit binayı inşa edemezsiniz. Türkiye’de ekipler ne yazık ki yerine hasar vererek döneme başlıyor. Taban yanlışlı olunca da ne yazık ki yanlışlı bina inşa edilmeye çalışılıyor ve her seferinde teknik adam değişikliği yaşanıyor.”

Teknik yönetici olarak transferi kendisinin yapmayacağına işaret eden Çapa, ekibin eksik olan bölgelerinin raporunu idareye vereceğini ve oyuncu transferi konusunu onlara bırakacağını kelamlarına ekledi.

AA