Gökhan Ünal: “Altınordu düşmeyecek”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Altınordu Teknik Yöneticisi Gökhan Ünal, Spor Toto 1. Lig’de yer alan grubunun durumunu İhlas Haber Ajansı’na (İHA) kıymetlendirdi. Oyuncularının özgüven sorunu yaşadığını söyleyen Ünal, bu kaybı tekrar geri getirmek için gayret sarf ettiklerini de lisana getirdi. Gökhan Ünal, “Buradaki çocukların hepsi yetenekli oyuncular, yalnızca biraz özgüven kaybı yaşıyorlardı. Ben birinci vakit içinderda onların özgüvenini yerine getirmeyi denedim. Bunda da şu ana kadar başarılı olduğumu düşünüyorum” biçiminde konuştu.

“Evimizde oynayacağımız maçlarda puan kaybı istemiyorum”

İç alanda oynadıkları maçlarda puan kaybı yaşamak istemediklerini belirten Ünal, “Buradaki çocukların hepsi yetenekli oyuncular, yalnızca biraz özgüven kaybı yaşıyorlardı. Ben birinci vakit içinderda onların özgüvenini yerine getirmeyi denedim. Bunda da şu ana kadar başarılı olduğumu düşünüyorum. Oynadıkça daha da düzgün olacaklar. Üç maçlık dönemde bana verdikleri reaksiyonlar fazlaca düzgün. Sakarya maçını kazanabilirdik lakin küçük noktalardan dolayı müsabakayı kaybettik. Kıymetli değil, daha 16 maçımız var. Bu hafta Bolu ile oynayacağız. Bu maçta da istek ve dilekle müsabakaya başlayıp, alandan 3 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. aslına bakarsanız konutumuzda oynayacağız, ben bilhassa konutumuzda oynayacağımız maçlarda puan kaybı istemiyorum. Bunu oyuncularıma da söylemiş oldum, onlarda bunu kabul ediyor. Bolu maçını hoş bir biçimde geçip, deplasmanlarda da galip geldiğimiz vakit, puanlarla da dönünce aslına bakarsan buradan çıkmamız daha kolay olacaktır” sözlerini kullandı.

“Aklımın ucundan bile bu ekibin düşmesi geçmiyor”

Altınordu’nun küme düşmeyeceğini vurgulayan 40 yaşındaki teknik adam, “Ben birinci geldiğimden bu yana söylüyorum. Bu kulüp düşmeyecek, o potadan çıkacak ve tekrar üst sıralara tırmanacak. Zira aklımın ucundan bile bu ekibin düşmesi geçmiyor. Onun için istek ve güçler devasa yükseklikte. Birbirimizi fazlaca net anlayabiliyoruz. Benim de geçmişimde futbolculuk olduğu için oyuncularımın ne istediklerini biliyorum. Ne oynatmak istediğimi de onlar anlayabiliyor ve oyun ortasında de keyif alıyorlar. Bu keyfi aldıkları sürece daha da hoş maçlar oynayacaklar. Gayemiz ligi en hoş bir biçimde tamamlamak” diye konuştu.

Altınordu’da Ahmet İlhan telaşı

DHA’nın haberine nazaran de Spor Toto 1’inci Lig’de cumartesi günü konutunda oynayacağı Boluspor maçına odaklanan Altınordu’da kaptan Ahmet İlhan Özek’in güçlü randevuya yetiştirilmesi için seferberlik ilan edildi. Sakatlığı niçiniyle geçen haftaki Sakaryaspor deplasmanında takımda yer almasına karşın riske edilmeyen deneyimli sağ kanat oyuncusu haftanın birinci antrenmanında dinlendirildi.

Sağlık takımının Ahmet İlhan’a ağır tedavi uyguladığı söz edilirken, kırmızı-lacivertli ekibin en değerli kozlarından biri olan deneyimli futbolcunun durumu maç günü netlik kazanacak. Attığı 9 golle İzmir temsilcisinin en skorer ismi olan Ahmet İlhan’ın kendisini düzgün hissetmesi halinde nazaranv yapacağı bildirildi. Altınordu’da sakatlıkları devam eden Ahmet Dereli ile Yusuf Can forma giyemeyecek. Sakatlıktan çıkan Kürşad’ın oynayıp oynamayacağı da meçhul.