Göztepeli futbolculardan yardım daveti

Beykozlu

New member
Spor Toto 1. Lig takımlarından Göztepe’nin ekip kaptanları Yasin Öztekin ve İsmail Köybaşı Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayette tesirli olan sarsıntıların akabinde vatandaşlara yardım davetinde bulundu.

Göztepe Kadro Kaptanı Yasin Öztekin, yaptığı açıklamada, yaşanan sarsıntılardan daha sonra ortaya çıkan tablonun fazlaca üzücü olduğunu belirterek, “Çok üzgünüz, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına sabır diliyoruz. Allah tekrar bu biçimde şeyler göstermesin. Biz de Göztepe Spor Kulübü olarak yardım ediyoruz. her insanın de yardımlarını stadımıza bekliyoruz. 85 milyon birlik olmamız lazım.” dedi.

İsmail Köybaşı ise zelzeleden daha sonra hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğini iletti. Enkaz altındakilere ulaşmanın en büyük temennisi olduğunu aktaran İsmail Köybaşı, “Biz Göztepe Spor Kulübü olarak Gürsel Aksel Stadı’nda yardım çalışması yapıyoruz. her insanın de takviyelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

Başka İzmir grupları üzere taraftarların da takviyesiyle; zelzeleden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için acil gereksinim listesi hazırlayan Göztepe Kulübü, yardımları Gürsel Aksel Stadı’nda toplamayı sürdürüyor.

Futbolculardan Yasin ve İsmail’in yanı sıra Atınç Nukan, Yalçın Kayan ve Tarık Çamdal da yardım merkezine giderek dayanakta bulundu.

Eski Göztepe Kulübü Lideri ve idare heyeti üyesi Mehmet Sepil’in sahibi olduğu Sepil Holding’in 5 Milyon lira bağışta bulunduğu ayrıyeten holding çalışanlarının da bir aylık maaşlarını depremzedelere bağışladığı bildirildi.

Taraftarları ve İzmirlileri Gürsel Aksel Stadı’ndaki zelzele yardım toplama merkezine davet eden Mehmet Sepil, “Bölgenin acil gereksinimleri var, bunları süratlice temin edip, gerekli kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir biçimde gönderimini sağlıyoruz.” sözlerini kullandı.