Halil Akbunar resmen belirtildi! 3.5 yıllık imza, İstanbul’a geliyor…

tofaşk

Global Mod
Global Mod
1 milyon Euro bedel karşılığında dönem başı Göztepe’den Westerlo’ya transfer olan Halil Akbunar, Türkiye’ye geri döndü. Sakatlığı niçiniyle birinci 5 maçı kaçırsa da bu dönem 14 resmi karşılaşmada forma giyerken 3 gol ve 4 asistle oynayan 29 yaşındaki oyuncusunun yeni ekibi resmen aşikâr oldu.

GALATASARAY İSTİYORDU

Halil Akbunar’ın Galatasaray tarafınca takip edildiği kulübe yakın kaynaklar tarafınca gelen haberler içindeydı. Daha fazlaca kanatlarda forma giyen Halil’in sol bek durumunda da oynayabilmesi ayrıyeten Türk vatandaşı olması da Okan Buruk’un yabancı sınırlamasında elini güçlendireceği belirtiliyordu.

SÜRPRİZ HAMLE

Takımda joker misyonunu üstlenecek olan Halil, hem savunmada tıpkı vakitte hamlede kullanılabileceği tabir edilirken Halil’den sürpriz bir atılım geldi.

‘TRANSFERİM BİR HAFTADA TAMAMLANDI’

Belçika’ya transferini hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan 29 yaşındaki futbolcu, “Transferim bir haftada tamamlandı. Ben Göztepeliyim. Ekibimiz alt lige düşmüştü. Bana da yansılar vardı. Transfer teklifleri de vardı lakin Türkiye’de duygusal olarak forma giyemeyeceğimi düşündüm. Hasan Çetinkaya liderimiz da arayınca ‘geliyorum’ dedim. Transferim bir haftada tamamlandı” formunda konuşmuştu.

‘BUNU TÜRKİYE’DE HİÇ YAŞAMADIM’

Belçika’da futbol oynamasının mental olarak kendisini rahatlattığını söyleyen atak oyuncusu, “Mental olarak inanılmaz rahat edebileceğimiz bir yer. Genk maçını 6-1 kaybettiğimizde taraftarlar bize takviye verdi ve bir hafta daha sonra kazanırız dediler. Bunu ben Türkiye’de hiç yaşamadım. Ligde de düzgün durumdayız ve bu ekip olarak bizi rahatlatıyor” açıklamasında bulundu. Belçika’da ligin daha tempolu oynandığına dikkat çeken Akbunar, “Türkiye’de kaliteli oyuncular var. Kalite olarak Türkiye daha ön planda fakat Belçika’da daima kontra atak ve daima bir tempo var. Oyun daima git-gel oynanıyor. 11 futbolcuyu hem önde, birebir vakitte artta gorebiliriz. 90’ıncı dakikada 2-1 önde, 90+5’te ise 3-2 geride olabilirsiniz. Tempolu bir lig” dedi.

‘VİZE ALAMADIK, ONA NAZARAN HAREKET EDECEĞİZ’

Transferi daha sonrası ailesini bakılırsamediğini, vize sorunu niçiniyle sorun yaşadığını söyleyen Akbunar, “Vize konusunda bir dert oldu. 4 ay ailemi goremedim. Belçika vizesi alamadık. Çocuğumun da okulu var ve ona nazaran hareket edeceğiz” halinde konuşmuştu. Yıldız oyuncunun yeni grubu resmen belirtildi.

EYÜPSPOR’LA 3.5 YILLIK MUAHEDE SAĞLADI

Spor Toto 1. Lig’de topladığı 38 puanla liderlik koltuğunda oturan ve şampiyonluğun en kuvvetli adayı olan Eyüpspor, Halil Akbunar’ı takımına kattığını deklare etti. Asbaşkan Fatih Kulaksız, Westerlo ile bonservis bedeli konusunda anlaştıklarını, ulusal oyuncu ile 3.5 yıllık kontrat imzalayacaklarını duyurdu. Kulüpten yapılan paylaşımda ise “Ailemize güzel geldin Halil Akbunar!” sözlerini kullandı.