Hayrettin Yerlikaya: “Yetenekli çocuklarımız var”

Beykozlu

New member
Spor Toto Harika Lig takımlarından Sivasspor’da uzun yıllar forma giyen ve grup kaptanlığı yapan Hayrettin Yerlikaya, kurduğu futbol kulübünde yeni yetenekleri keşfederek futbola kazandırıyor.

Profesyonel mesleğine 1999-2000 döneminde Sivasspor’da başlayan sol bek Hayrettin Yerlikaya, uzun yıllar kadro kaptanlığı yaptı.

Futbol mesleğini 2013’te kırmızı-beyazlı grupta noktaladıktan daha sonra bir süre Sivasspor’un altyapısında antrenör olarak vazife alan 41 yaşındaki Yerlikaya, yeni yeteneklerin Türk futboluna kazandırılması emeliyle Yerlikaya Futbol Kulübünü kurdu.

Yerlikaya, AA muhabirine, Sivas’ta amatör olarak başladığı futbol hayatında uzun yıllar Sivasspor formasını giydiği için memnun olduğunu söylemiş oldu.

Hayalindeki futbol kulübünü kurmanın heyecanı içerisinde olduğunu belirten Yerlikaya, “Yaklaşık 4 ay oldu ve önemli yol aldığımızı düşünüyoruz. İnanılmaz keyifli gidiyor ve inanılmaz memnunum. Çocuklarla çalışmak ve onlara bir şey öğretiyor olmak keyif veriyor.” dedi.

“Yetenekli çocuklarımız var”

Yeni kurulmuş bir kulüp olduklarını aktaran Yerlikaya, “İyi çalışıyoruz, çocuklarımız da inanılmaz gelişim sağlıyor. Bu süreci uygun değerlendirdiğimiz vakit yeterli şeyler olacağını düşünüyoruz. Yetenekli oyuncularımız var, onları Türk futboluna kazandırma manasında elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız.” diye konuştu.

Yerlikaya, Sivas’ta altyapıdan yetişen çocukların Sivasspor’da oynamasını epeyce arzuladığını vurgulayarak, “Bu işin eğitimini aldığımı düşünüyorum, yaklaşık 15 yıllık da profesyonel hayatım var. Çocuklara, doğrusu her neyse onu aktarma ismine atılımlarımızı ve idmanlarımızı yapıyoruz. Kentte bu istikamette büyük bir eksiklik olduğunu düşünerek, bu hamleyi yaptım. Sivaslı çocuklara faydalı olma, katkı sağlama manasında uğraşıyorum.” tabirlerini kullandı.

Sivasspor altyapısında bakılırsav yaptığını ve eksikleri gördüğünü anlatan Yerlikaya, belirlediği planları uygulayacağını lisana getirdi.

“Amatör grup sayısı inanılmaz azalmış vaziyette”

Yerlikaya, Sivas’ta son periyotta tesisleşmeyle amatör spora verilen kıymete de dikkati çekerek, şunları söylemiş oldu:

“Çocuklara mümkün olduğu kadar çim alanlarda çalışmanın daha keyifli, daha değerli olduğunu söylüyorum. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürümüze planlarımı ve fikirlerimi anlattığımızda inanılmaz dayanak verdi. Sağ olsun tesisi bize tahsis etmesiyle çocuklara fazlaca hoş bir ortam sunduğumuzu düşünüyorum. Sivas futbolu ismine her geçen gün hoş şeyler yapılmaya başlandı. İnşallah bu devam eder. Amatör kadro sayısı inanılmaz azalmış vaziyette ve inşallah her geçen gün bu sayı artar. Elimizden geldiği kadar grup sayısını çoğaltıp Sivas futboluna katkı sağlarız.”

Futbol kulübündeki çocuklardan Mehmet Han ise kendisine Hayrettin Yerlikaya’yı örnek aldığını belirterek, “Babam daima Hayrettin hocamızı anlatırdı. Ben de onun üzere bir futbolcu olmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

Muhammet Yusuf Gün de futbola emek veren Hayrettin Yerlikaya’nın kulübünde oynamaktan memnunluk duyduğunu lisana getirerek, Sivasspor forması giymeyi hedeflediğini kelamlarına ekledi.