Hazard’dan flaş Ancelotti kelamları: “Ben oynamak istiyorum lakin…”

Bakec

New member
İngiltere Premier League’de gösterdiği performans ile akıllarda yer eden ve daha sonrasında Real Madrid’e transfer olan, İspanyol grubunda ise istenilen performansı bir türlü gösteremeyen Eden Hazard, Marca gazetesine kıymetli açıklamalarda bulundu.

Ritim yakalamakta zorlandığını kabul eden Eden Hazard, “Uyum sağlamak zorundayım lakin formamdan uzak kaldığım sıkıntı aylar geçirdim. Her şeydilk evvel, hala birtakım şeyleri yapabildiğimi insanlara göstermem gerekiyor. Ben kendimden kuşku duymuyorum lakin anlıyorum ki beşerler benden kuşku duyuyor.” sözlerini kullandı.
Teknik yöneticisi Ancelotti ile oynama sorunu hakkında da konuşan Hazard, “Ancelotti ile dönem başında görüştük ve bana bu dönem daha fazla fırsat vereceği tarafında bir vaatte bulundu. Gelinen noktada bunun bu biçimde olmadığını anlıyorum. Tahminen de Dünya Kupası daha sonrasında fikri değişir. Ben oynamak istiyorum lakin son sonucu hoca veriyor. Bunu herkes biliyor.” halinde konuştu.
2022 Dünya Kupası’nın Belçika Ulusal Ekibi ile son büyük turnuvası olup olmayacağı istikametindeki soruyu da cevaplayan Hazard, “Bu mümkün görünüyor. Bırakabileceğim bir yaşa geldim. Fakat öncesinde Katar’da elimden gelenin en güzelini yapmam gerekiyor.” diyerek kelamlarını sonlandırdı.
115 milyon Euro karşılığında transfer olduğu Real Madrid ile toplamda 72 müsabakaya çıkan 31 yaşındaki futbolcu, toplamda 3,573 dakika alanda kalırken, 7 gol ve 11 asist üretti.
beinsports.com.tr / Dış Haberler