İMEAK ve GEMİSANDER tedarik ettikleri gereçleri bölgeye gönderdi

Adanali

Member
İZMİR (İGFA) – Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki zelzeleler niçiniyle tüm Türkiye derin bir keder yaşarken Aliağa Belediyesi, Aliağa Kaymakamlığı’nın ve AFAD’ın 5 TIR Acil muhtaçlık gerecini zelzele bölgesine göndermesinin akabinde STK ve Odaların yardım çalışmaları devam ediyor.

GEMİSANDER, Aliağa esnafından tedarik ettiği yüzlerce bot, mont, eldiven, termal içlik vb. acil yardım gerecini zelzele bölgesine gönderdi.

Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Lideri Kamil Önal, zelzelenin yaralarının en kısa müddette sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara, milletimizin uğraşlarına biz de takviye olmaya çalıştıklarını söylemiş oldu.

Aliağa Esnaf Sanatkarlar Odası Lideri Serdar Berk ise, kurumlara ve Aliağa Esnafımıza teşekkür ederek, “Çok güç günler yaşıyoruz. Zelzele felaketi yüreğimizi dağladı. Kurumlarımıza ve Aliağa Esnafımıza teşekkür ediyorum Bu acıları da bir arada aşacağız. Milletimizin başı sağolsun” dedi.