İstek Kayaalp: “Son 1,5 yılım kaldı”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Kariyerindeki 5. dünya şampiyonluğuna Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da ulaşan ulusal güreşçi İstek Kayaalp, “Ülkemizi en âlâ biçimde temsil etmeyi her vakit bakılırsav bildim.” dedi.

İstek Kayaalp, final karşılaşmasının akabinde yaptığı açıklamada, “Çok memnunum ve sevinçliyim. Ülkemizi en uygun biçimde temsil etmeyi her vakit bakılırsav bildim. Bu bayrağı göndere çektirmek en büyük arzum ve isteğim. Onun için çalışıyorum. Allah’a şükürler olsun bunu tekrar başardım.” diye konuştu.

Beşinci defa dünya şampiyonluğuna ulaşan birinci Türk güreşçi olan İstek, şu biçimde devam etti:

“Türkiye’nin güreşte en çok altın madalya kazanan sportmeni oldum. Cumhuriyet tarihimizin en çok madalya alan atlet unvanını elde ettim. en çok madalya alan atleti olmak da gurur verici. Son 1,5 yılım kaldı. Onu en güzel biçimde pahalandırmak, ülkeme yeni muvaffakiyetler kazandırmak istiyorum. Önümüzdeki amaç Aleksandr Karelin’in Avrupa şampiyonluğu rekorunu kırma ve olimpiyat şampiyonluğu. Allah nasip ederse olur inşallah.”

İstek, grup halinde de şampiyon olduklarına işaret ederek, “Çok memnunum. 2009’da birinci katıldığım Dünya Şampiyonası’nda grup halinde şampiyon olmuştuk. 2009’dan bu yana 10 sefer Dünya Şampiyonası’na katıldım. bir daha şampiyon olduk. Grup halinde şampiyon olmak da gurur verici.” tabirlerini kullandı.

Altın madalyayı kızı Ay Vera ile eşine armağan eden İstek, “Bir haftadır annesi bana görüntü atıyor. Meskende ‘5’ diye elleri havada geziyor. Kendisine ve eşime armağan ediyorum. Onların büyük bir gerilim üstlerinden gitmiştir. Biraz maç da korkuttuk fakat sonu hoş oldu. Umarım epeyce heyecanlanmamışlardır.” halinde konuştu.