Jorge Jesus: “Biz alanda kalalım yeter”

Beykozlu

New member
Fenerbahçe’de Adana Demirspor maçında yaşanan hakem kararlarına olan reaksiyon sürerken teknik takım, oyuncular ile bir toplantı yaptı.

Saha haricinde yaşanan ağır gündem karşısında teknik yönetici Jorge Jesus da oyuncularının saha ortasında kalmalarını ve motivasyonun bozulmamasını sağlamak için kolları sıvadı. Portekizli teknik adam, dün başlayan Konyaspor maçı hazırlıklarında idman öncesi öğrencilerini etrafına topladı.

Deneyimli hoca, “Hepimizin canı yandı. Lakin tepeyle aramızdaki 6 puanlık farkı kapatacak güçteyiz. Taraftarlarımızın dayanağı ile bu zorluğu da yeneriz. Kâfi ki sizler işinize, yani saha içine odaklanın. Yapılması gerekenleri idare aslına bakarsanız yapar” sözlerini kullandı.

‘ADİL İLERLERSE ÖNDER OLURUZ’

Jorge Jesus ondan sonrasında ise FB TV’ye çıktı ve şu açıklamaları yaptı: Bizler mağdur olduk. Adaletsiz hakem kararları vardı. İki penaltımız verilmedi, VAR devreye girmeliydi. Görmediler değil, devreye girmediler! Fenerbahçe yara aldı. Uygun maç çıkardık. Olağan hakem idaresi olsa kazanırdık. Her şey adil biçimde ilerlerse, biz aslına bakarsanız önder oluruz! Maç sonunda hakemin yanında epeyce oyuncu vardı. Onları uzaklaştırmak istedim, son konumdaki faulü söylemiş oldum lakin bana kırmızı kart gösterdi. sebebini bilmiyorum. Galatasaray’ın 6 puan gerisindeyiz, ligin bitmesine hayli var. Her ekip puan kaybediyor. Kulübün son maçtan berbat etkileneceğini düşünenler var ancak bu olmayacak. En âlâ biçimde devam edeceğiz.”