Juan Mata: “Türkiye’nin en büyük takımı”

Beykozlu

New member
Galatasaray’da birinci kere İstanbulspor maçında forma giyen Juan Mata, müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İspanyol yıldız, “Galatasaray benim için her vakit epey büyük bir kulüp oldu. Şampiyonlar Ligi’nde oynayan, Avrupa’nın büyük ekibi. Türkiye’nin en büyük ve en başarılı kadrosu. En üst düzeyde çaba edebileceğim bu şekil bir şeye gereksinimim vardı. Lig maçında da geçen gün gelmiştim atmosfer inanılmazdı nitekim. Bugün de 35 bin kişi karşıladı ve bizi destekledikleri için teşekkür ederim” dedi.

Grup ortasında rekabet için değerli oyuncular olduğu hatırlatılan Mata, “Çok kıymetli ekiplerden hayli değerli oyuncular geldi. Antrenörümüzün mutlu olduğunu düşünüyorum. Ben de burada oynamak için gayret edeceğim.” tabirlerini kullandı.

Transferinin ani bir biçimde geliştiği sorulan 34 yaşındaki futbolcu, “Çok kısa müddet içerisinde gerçekleşti transferim. Türkiye’de bu biçimde büyük bir gruptan teklif aldığımı öğrenince birkaç saat ortasında tamamladık görüşmeleri. Erden Beyefendi ile görüştük, onun gelmiş olması da hızlandırdı. Uçağa atlayıp geldim hemen” diye konuştu.

Fizikî kondisyonu sorulan Mata, “Oynamak ve uğraş etmek için Galatasaray’dayım. Fizikî olarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum” karşılığını verdi.