“Kariyerimin en büyük ve en özel mücadelesi”

Bakec

New member
Brezilyalı futbolcu Dani Alves, Barcelona ile dönem sonuna kadar geçerli olacak mukaveleye imza attı.
Barcelona’da 8 dönem forma giydikten daha sonra, 5 buçuk yıl ortanın akabinde Katalan kulübüne geri dönen 38 yaşındaki Dani Alves, Nou Camp Stadı’nda kendisini bekleyen 10 bin kadar taraftarın önünde yeni mukaveleye imza attı.
Barcelona’ya fiyat almadan gelen Brezilyalı oyuncunun, 1 Ocak’tan itibaren alanda olabileceği ve mukavelesinin 1 yıl uzatma opsiyonuyla dönem sonunda sona ereceği açıklandı.
Deneyimli futbolcu, Barcelonalı taraftarlara hitaben yaptığı konuşmada, “Hatırlarsanız burada son kere mikrofonu elime aldığımda, bu duşun ne kadar süreceğini bilmediğimi söylemiştim. Düş çabucak hemen bitmedi ve bu yüzden, yeniden buradayım” diye konuştu.
Kulüp televizyonuna verdiği röportajda geri dönüşünün, bugüne kadar ki en büyük meydan okuması olduğunu belirten Alves: “Kariyerimin en büyük ve en özel çabası. Birfazlaca kişi bunu bir felaket üzere düşünüyor ancak sakin olsunlar, ben alanda konuşurum. Beşerler benimle ilgili kuşku duyduklarında ben kendimi daha da kuvvetli hissediyorum” tabirlerini kullandı.
Barcelona’ya hiç bir para almadan geldiğini, sıkıntı periyottan geçen gruba yardım etmek istediğinin altını çizen başarılı sağ bek: “Geçmişte de güç günler oldu. Birlik olarak bunu atlattık. Artık güzel bir güce konsantre olma vakti. Kulübün olması gereken yere gelmesi için ben bu biçimde yapacağım. Bu bir grup işi” değerlendirmesinde bulundu.
Andres Iniesta ve Hristo Stoichkov’a atfen “8” numaralı formayı seçtiğini söyleyen Alves, Barcelona’da düzgün işler yaparak Brezilya Ulusal Ekibi ile 2022 Dünya Şampiyonası’na gitmek istediğini kaydetti.