Kayseri Kocasinan’a yeni eğitim yuvaları

Adanali

Member
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kentsel dönüşümle öncelikli olarak bölgeye, toplumsal donatılar kazandırdıklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, dönüşümle birlikte her mahallenin daha çağdaş normlarda ömür alanına kavuşabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini söylemiş oldu.

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nin hepsini bir toplumsal dönüşüm olarak gerçekleştirdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle mahallenin gereksinimi olan aile sıhhat merkezi yaptıklarını ve Şehit Üsteğmen Ümit Bekem İlkokulu’nu bir daha inşa ederek, daha çağdaş bir okul kazandırdıklarını söz etti.

Mahallede dönüşüm çalışmalarının aralıksız bir biçimde sürdüğünü vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Uğurevler Mahalle’mizde dönüşümle birlikte hem imarsız eski binaların yenilenmesi devam ederken bir yandan da etraf düzenlemesi, alt ve üst yapı ile yol çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Uğurevler Mahallemizin bir yanı imarlaşmış ve yapılaşmış, bir tarafı ise imarsız bir biçimde gecekonduların olduğu bir yer. Bu bölgeyi daha da güzelleştirmek için inceleme yaparken, taş yapıdan oluşan bir okul vardı. Fiziki olarak çağdaş normlarda olmayan bu okulu, kentsel dönüşümle yeniledik. Bilhassa bu bölgenin kamuya geçmesi, mülkiyetinin oluşturulması ve okulun yapılması üzere evvelarimizi belirledik. Önceliğimizi, toplumsal donatılarının yapılmasına verdik. Şükür Allah’a okulu yaptık ve geçtiğimiz eğitim öğretimin ikinci devrinde eğitim hizmeti vermeye başladı. Yeni eğitim-öğretim yılında ise çocuklarımız, cıvıl cıvıl sesleriyle okulu şenlendirmiş olacak. Bundan daha sonra ise kentsel dönüşümle burada binalar, parklar, yollar ve etraf düzenlemesi yapılacak ve yeni yüze kavuşacak. Dönüşümle birlikte her vakit lisana getirdiğim üzere toplumsal dönüşümü ve toplumsal değişimi harekete geçirdiğimizi tabir ediyorum. Bu doğrultuda bu bölge dönüşümle yeni bir çehreye kavuşacak ve yeni bir Kocasinan ve yeni bir Uğurevler Mahallesi olacak. Bu toplumsal dönüşümü sağlayabilmek için bütün toplumsal donatılarıyla birlikte hemşehrilerimizin huzur içerisinde yaşayacağı bir Kocasinan’ı el birliğiyle inşa etmek için çalışıyoruz. Tüm çabamız, Kocasinan’ı daha da güzelleştirerek, paha katmaktır”.

Dönüşümle bir arada Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyeti ve ömür kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın çehresini değiştirmeye ve Kayseri’ye yakışır bir ilçe inşa etmeye devam edeceklerini kelamlarına ekledi.