Kayseri Melikgazi’den zelzele seferberliği

Adanali

Member
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediyesi olarak depremzedelere ve zelzele bölgesine her türlü yardım için hazır olduklarını söyleyen Lider Dr. Palancıoğlu, “Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerim iletiyorum. Cenabı Allah her türlü afetten, düşünceden ülkemizi korusun. Bilhassa Maraş, Malatya başta olmak üzere birtakım vilayetlerimizde hasar büyük. Cenabı Allah tüm kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Biz de bu kapsamda sarsıntı olur olmaz çabucak organize olduk. Gereksinimi olan vatandaşlarımızı belediyemizde ağırladık. Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek Kahramanmaraş kentimize Koordinatör Vali olarak gönderildi. Kendisiyle ve AFAD ile daima irtibat halindeyiz. Belediye olarak 1 mazot tankeri, 2 kamyonet, 1 adet vinç, 4 iş makinası, 4 TIR, 1 seyyar WC, 1 seyyar mescit, 2 adet 4×4 kar kürüme aracı, 1 jenerator, 1 oksijen kaynağı ve depremzede vatandaşlarımız için temel muhtaçlıkları gönderiyoruz. Allah bu tıp afetler ve zelzeleleri tekrar göstermesin. Zelzelede Türkiye’nin bir gerçeği. Biz de sarsıntı anından beri daima sokaktayız. Depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Temennimiz zayiat ve can kaybının artmamasıdır. Büyük geçmiş olsun diyorum” dedi.

Kayseri’den zelzele bölgesine gönderilecek yardımlar için uyum ve istişare toplantısı düzenlediklerini belirten Lider Dr. Palancıoğlu şunları söylemiş oldu: “Biraz evvel de Sanayi Odamız’da yapmış olduğumuz bir uyum toplantısı oldu. Kızılay’ımız, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri OSB, Kayseri Ticaret Borsası, MÜSİAD, Kayseri Şeker, MAZLUM-DER, tüm hayırseverlerimiz, iş adamlarımız, sanayicilerimiz hepsine teşekkür ediyorum. Herkes bir ortaya geldi el ele verdi. Yardım çalışmasını devam ettiriyor. Büyükşehir Belediyemiz ise başka bir çalışma yürütüyor. Ayrıyeten Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum. Açılan sarsıntı yardımı hesabı vasıtasıyla nakdi yardımları depremzedelere ulaştırılacaklar.”