Kocaeli’den bölgeye 60 TIR tıpkı yardım gitti

Adanali

Member
KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD uyumunda, tıpkı yardım kampanyası ağır bir biçimde devam ediyor.

Vatandaşların, STK’ların ve öbür kuruluşları tarafınca zelzele bölgesine gönderilmesi için bağışlanan yardımlar, eski Carrefour binasında tırlara yüklenerek afet bölgesine gönderiliyor. Birebir Yardım Merkezi’nde vatandaşların getirdikleri yardımlardan oluşan toplamda 60 adet TIR sarsıntı bölgesine yola çıktı.

AYNİ YARDIMLAR PAKETLENİYOR

Deprem bölgesine gidecek olan ve Kocaeli genelinden gelen battaniye, ısıtıcı, soba, besin, giysi ve hijyen unsurları, eski Carrefour Alışveriş Merkezi’nde kurulan Birebir Yardım Kabul Merkezi’nde toplanıyor. Birebir Yardım Kabul Merkezine gelen yardım gereçleri, eser çeşidine nazaran ayrıştırılıp paketlenerek tırlara yüklenip, zelzele bölgesine gönderiliyor. Eserlerin ayrıştırılması, paketlenmesi ve tırlara yüklenmesinde, Büyükşehir işçileri, gönüllüler ve öbür vatandaşlar canla başla sabahlara kadar çalışıyor.

Kocaeli halkının tek yürek olup fedakarca bir fazlaca farklı eseri getirdiği ve bakılırsav yaptığı merkezden birinci etapta battaniye, yorgan, mutfak kiti, ısıtıcı ve çocuk bezi üzere acil gereksinim materyalleri tırlarla Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’e gönderildi.