Kolejliler alana çıkıyor

Beykozlu

New member
“Yeteneği Muvaffakiyete Dönüştür” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek Okyanus Koleji Üstün Lig 2022-23 Dönemi’nin lansmanı yapıldı.

Kemerburgaz Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen lansmana Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, Sportif Yönetici İbrahim Cengiz, kolej yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yeni dönem öncesi ulusal futbolcular, basketbolcular ve voleybolcuların da bildirileri lansmanda izletildi. Eczacıbaşı Dynavit takımından Beyza Arıcı ve Yaprak Erkek, Anadolu Efes’ten Rodrigue Beaubois ve Doğuş Balbay, Ankaragücü’nden Taylan Antalyalı, Portekiz’in Braga kadrosundan Serdar Saatçi, Beşiktaş’tan Salih Uçan ve eski ulusal futbolcu Mehmet Topal, öğrencilere muvaffakiyetler diledi.

LOKMAN DEMİRAY: BU LİGLERLE birlikte ÇOCUKLAR BİR EKİP OYUNUNU, BAŞARABİLME HİSSİNİ YAHUT YENİLME HİSSİNİ DENEYİMLEYECEKLER

Sporcuların iletilerinin akabinde kürsüye gelen Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, “Geçen yılki sportif ligler mükemmeldi. İnşallah bu liglerle birlikte çocuklar bir grup oyununu, başarabilme hissini yahut yenilme hissini deneyimleyecekler” dedi.

Demiray, öğrencilerinin mezun olduktan daha sonra sanat yahut spor alanlarının bir branşında uzmanlaşmasını hedeflediklerini belirterek, “Hep bir hayalimiz vardı. Öğrencilerimizin bizden mezun olduklarında bir sanat alanında hobi yeteneği oluşsun istiyorduk. Spor alanında da amatör seviyede de olsa kendini tabir edebileceği, uğraş edebileceği bir branşta uzman olsun istedik. Daima hayalimiz buydu. Çok şükür bu hayalimiz yavaş yavaş gerçekleşmeye başlıyor. Bizden mezun olan çocuklarımız, bir halı saha maçına gittiğinde, bir basketbol maçına gittiği vakit o grupta yer alabilecek seviyede oynayabilecek, o işten keyif alacak, bizim üzere etkin iş hayatına katıldığında da dinlenme merci, kendini söz edebilme mercine sahip olması gerektiğine daima inandık. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz buna epey düzgün ön ayak oldular. Bu vizyonu bütün uğraşlarıyla ayakta tutmaya ve daha da ileriye götürmeye çalıştılar. Bunu da arkadaşlarımızın başardığını gururla söyleyebiliyoruz. Birfazlaca alanda dünya şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonluğuyla arkadaşlarımız bizleri gururlandırdı.

Geçen yılki sportif ligler süperdi. İnşallah bu liglerle birlikte çocuklar bir grup oyununu, başarabilme hissini yahut yenilme hissini deneyimleyecekler. Kazanmak ve kaybetmek, ikisi de kıymetli hisler. Uğraş edip sorumluluk alacaklar. Bu yılın geçen seniçin daha âlâ olacağına düşünüyoruz. İnşallah bu lig, yıllar daha sonra ABD’nin kolej liglerine yakın bir düzeyde olacaktır. Biz bu yoldan vizyon olarak hiç bir vakit vazgeçmeyeceğiz. bu biçimde takımlarımız ve bu biçimde güzide öğrencilerimiz olduğu sürece de sonuna kadar destekleyeceğiz. Sonuna kadar da gururlanacağız. Önümüzdeki haftalarda da bu ligi heyecanla bekliyoruz” formunda konuştu.

Genel Müdür Lokman Demiray, DHA’ya verdiği röportajda da, tertipte 412 kadrosundan yaklaşık 4 bin 120 atletin çaba edeceğini vurgulayarak, şunları söylemiş oldu;

“Bu sene ikincisini düzenlediğimiz tertipte 412 grup yarışacak. Her hafta 2 saat kulüp, 2 saat yetenek derslerimiz var. Kulüp derslerimizde sportif kulüpler yer alıyor. Bu sportif kulüplerde öğrencilerimizin bir sportif branşta uzmanlaşmasını hedefliyoruz. Bu tertiple da taçlandırmış oluyoruz. Bu sene 412 kadro ve yaklaşık 4 bin öğrenci bu kolej liginde gayret etmiş olacaklar. Yaklaşık 16 branşta kulübümüz var. Grup oyunları ve ferdî sporlar olmak üzere futbol, okçuluk, tabiat sporu, aikido, yüzme, basketbol ve voleybol branşlarından da bir lig oluşturulacak.

Burada emelimiz; kazanmayı da kaybetmeyi de öğrenmeleri, bir ekip ruhu oluşturmaları. Öğrencilerin kendilerini tabir edebilecekleri bir platforma imkan tanımak için bu tertipler epeyce verimli oluyor. Geçen sene de fazlaca randımanını aldık. Bu sene de inşallah daha hoş bir biçimde devam etmiş olacağız ve bu Okyanus Kolejleri’nin artık bir geleneği haline gelecek.”

Bahçeşehir Yerleşkesi’nde 10. sınıfa giden Onuralp Özat, liglere basketbol branşında katılacağını söz ederek, “Erken yaşta kazanmanın ve başarmanın nasıl bir his olduğunu, bununla birlikte da kaybettiğimizde bununla nasıl başa çıkacağımızı bize öğrettiği için bu ligleri bir ayrıcalık olarak görüyorum. Bence hayat bir yarış, bu türlü kendimizi uğraşa ve rekabete hazırlamamız hoş bir tecrübe olacak. Basketbolda da Furkan Korkmaz’ı örnek alıyorum diyebilirim. Herkes yaptığı sporda kendini üst düzeylere taşımak ister, ben de bu sporda ileriye gitmek istiyorum” diye konuştu.

Sancaktepe Yerleşkesi’nin 6. sınıfında tahsil nazarann Zeynep Aktaş da, voleybola olan yeteneğini kolejde kazandığını belirterek, “Her sene ilgimizin olduğu branşta eğitim almamız bizim için fazlaca güzel bir imkan. Bu sayede de yeteneğimizi muvaffakiyete dönüştürebiliyoruz. Ayrıyeten bu maçlarda grup ruhunu ve maç deneyimini kazanıyoruz. Koleje başlamadan evvel de voleybol oynuyordum ancak buna yeteneğim olduğunu kolejde fark ettim. Ulusal voleybolcu Hande Baladın’ı fazlaca seviyorum. Bütün maçlarını izlemeye çaba ediyorum ve O’nu örnek almaya çalışıyorum. Onlar üzere olmak için epeyce çalışıyorum ve bunda da en büyük destekçim kolejim” dedi.

Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, tabiat sporu, aikido ve yüzme branşlarından oluşturulacak lig 12-13 hafta sürecek. Okyanus Kolejleri Sportif Kulüpler Dönemi’nde karşılaşmalar 5 Kasım tarihinde başlayıp, cumartesi günleri 10.00-16.00 saatleri içinde yapılacak.