Kyrie: “Durant ile işleri yürütemedik…”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Dallas Mavericks’in yeni süperstarı Kyrie Irving, Brooklyn Nets tarafınca kendisine vakit zaman ‘saygısızlık edildiğini’ hissettiğini söylemiş oldu.

Nets’ten Mavericks’e takasından bu yana birinci defa basının karşısına çıkan Irving, yaptığı açıklamada eski kadrosu tarafınca “saygısızlık gördüğünü” şu sözlerle lisana getirdi:

“Şahsen ben, bana hürmet duyulmasından çok hoşgörüldüğümü yahut tolere edildiğimi hissettiren bir yerde olmak istemediğimi biliyorum. Bu süreç içerisinde, Brooklyn’deyken bu türlü saygısızlığa uğradığımı hissettiğim vakit içinder olmuştu.”

“Ben yaptığım işte fazlaca sıkı çalışan biri olsam da, kimse iş ahlakımdan konuşmuyor. Herkes benim saha haricinde ne yaptığımı konuşuyor. Bu yüzden ben de bu algıyı değiştirmek, kendi öykümü yazmak ve yalnızca basketbol oynamak istiyorum. Artık Dallas’ta olduğum için yalnızca denetim edebildiğim şeylere odaklanacağım.”

“KEVIN’LE HALA KARDEŞİZ”

Irving, eski grup arkadaşı Kevin Durant ile olan paydaşlığı hakkında da şöyle konuştu:

“Kendimizi gençlere bir şeyler öğretmek istediğimiz bu kültürde birer alım olarak görüyorduk ve yaptığımız şeylere inanarak fedakarlık yapmaya istekli birtakım genç adamlarımız olursa, bu biçimde gelişeceğimizi düşünüyorduk. Lakin işe yaramadı.”

Irving, Durant ile bağının bozulmadığını da kelamlarına ekledi:

“Hala kardeşiz, lakin her vakit söylemiş olduğimiz üzere günün sonunda bu bir iş ve benim de aileme bakmam gerekiyor. Ve nihayetinde, işe her geldiğimde başımı kurcalayan bu şeylerin yanı sıra, etrafımdaki insanların benim hakkımda ne düşündüğünü yahut konuşmadığım bir raporun yarın çıkıp çıkmayacağını merak etmektense, huzurlu olmak istiyorum.”

Mukavele uzatma görüşmelerinin sona ermesinin akabinde Nets’ten takasını istemiş olan Irving, mesleğine Nets’te devam etme konusunda rahat hissetmemesinin sebebi olarak “ofisteki insanların şeffaflık ve dürüstlük eksikliğini” gösterdi.