Mehmet Savran’dan ‘seferberlik’ daveti

Adanali

Member
Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve biroldukça vilayette hissedilen 7.4 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde Nevşehir’de, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi tarafınca yardım kampanyası başlatıldı. Bölgedeki depremzedelerin gereksinimlerini giderilmesine dayanak olmak için başlatılan kampanyada; battaniye, elektrikli ısıtıcı, temel besin gereçleri, bebek bezi, mont, bot, atkı, bere, eldiven, uyku tulumu,hijyen seti ve barınma gereçleri içeren yardımlar, Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu’nda toplanacak.

Kullanılmış temel besin ve giyecek yardımlarının kabul edilmeyeceğini kampanyaya nakdi bağışta bulunmak isteyenler bağışlarını www.afad.gov.tr adresinden yapabilecek.

Yardım kampanyasını toplumsal medya hesaplarından paylaşan Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, tüm hemşehrilerini kampanyaya dayanak olmaya davet etti. Lider Savran, “Gün birlik olma günü. Ele ele vererek yaralarımızı sarabiliriz. Değerli hemşehrilerimi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birfazlaca vilayetimizi etkileyen zelzele niçiniyle, mağduriyet yaşayan kardeşlerimiz için başlatılan yardım kampanyasına dayanak olmaya çağırıyorum.” dedi.