Mehmetçik depremzedelerin yanında

Adanali

Member
HATAY (İGFA) – Deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına şu an prestijiyle AFAD’dan gelen talepler doğrultusunda 3 binden çok Mehmetçik katkı sağlıyor.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar birlikteindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ile koordinesini Hatay’da sürdürüyor.

HAVA YARDIM KORİDORU DAİMA FAAL TUTULUYOR

Serinyol’da zelzelenin etkilediği, 3 askerin şehit olduğu 8’inci Komando Tugay Komutanlığında incelemelerde bulunan Bakan Akar, son duruma ait bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran Kahramanmaraş merkezli sarsıntının akabinde bölgeye arama-kurtarma takımlarının ulaştırılması için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafınca “hava yardım koridoru” oluşturulmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı A400m nakliye uçakları dâhil epey sayıda nakliye uçağı, bölgeye arama-kurtarma grupları ile araçlarını sevk etmeye başladı.

17 uçak tarafınca Gaziantep ve Adana’ya daima olarak yardım uçuşları gerçekleştirilirken, ambulans uçaklar da kurulan “hava yardım koridoru”nda nazaranv aldı.