Mete Gazoz: “Ödülü tek başıma kazanmadım”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
68. Gillette Milliyet Yılın Atleti seçilen olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz, mükafatını bütün atletlere addettiğini söylemiş oldu.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda erkekler kişiselde altın madalya kazanan Mete Gazoz, 68. Gillette Milliyet Yılın Atleti Yarışı’nda iki kısımda mükafata layık görüldü.

“Yılın Sporcusu” ve “Altınyıldız Classic Ödülü” kazanan Mete, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk okçuluğu ismine manalı bir gecede mükafatların takdim edildiğini söylemiş oldu.

Gecede Dünya Okçuluk Federasyonu Lideri Uğur Erdener, Türkiye Okçuluk Federasyonu Lideri Abdullah Topaloğlu, Ulusal Kadrolar Teknik Yöneticisi Yusuf Göktuğ Ergin ve ekip arkadaşı Yasemin Ecem Anagöz’ün kendisini yalnız bırakmadığını tabir eden ulusal atlet, şöyleki konuştu:

“Başarılarımı her vakit milletimizle paylaşıyorum. Her yarışımda takviyelerini kalben hissediyorum. Bütün spor branşlarında ulusal grup formasıyla biroldukca muvaffakiyetler elde edildi. Hepsi de mükafatı benden daha hayli hak ediyor. Yılın atleti mükafatını bütün atlet arkadaşlarım ismine almış addediyorum. Başarılara ferdi değil, büyük bir grup çalışmasıyla ulaşılabiliyor. bir daha Türk spor ailesi olarak yeni başarılara birlikte seyahat yapacağımıza inanıyorum. Yüreği bizimle atan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”