MKE Ankaragücü’den birlik çağrısı!

Beykozlu

New member
Spor Toto Üstün Lig takımı MKE Ankaragücü, misyonundan istifa eden teknik yönetici Ömer Erdoğan’a veda etti. Basın toplantısında konuşan Mustafa Koca, Kahramanmaraş’ta gelen sarsıntıdan dolayı üzgün olduklarını belirtti.

Beştepe Tesisleri’nde MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca ve Ömer Erdoğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen zelzeleden dolayı acının büyük olduğunu söyleyen Faruk Koca, şunları kaydetti:

“Maalesef zelzele haberiyle uyandık. Hasarın ve can kaybının epey büyük olduğunu öğrendik. Bu felaketi dayanışmayla birlik olarak aşmamız gerekiyor. Bugün aslında hocamızla birlikte yaşanan süreci uzun uzadıya açıklayıp bilgi vermek istedik. Lakin bu felaketten dolayı bu sorunları konuşma günü değil. Acımız azaldıktan, yaralarımızı sardıktan daha sonra tüm başlardaki soru işaretlerine açıklık getirecek bir basın toplantısı yapacağız. Hayat devam ediyor, yalnızca bugün bu fotoğrafı vermek için buradayız. Benim başkanlık dönemimde kıymet verdiğim şeyler vardır. Bugün ayrılmamıza karşın insani bir duruş sergilememiz ve basın önünde fotoğrafı vermek gerekiyordu. Bu fotoğrafın manası şudur, Ömer Erdoğan hocamız isteğimizle davetimize icabet edip bizimle çalıştı. Karakterine, insanlığına, teknik adamlığına sonuna kadar güvendiğimizi bilmenizi isterim. Lider olayım olmayayım, futbolun ortasında olayım olmayayım, Ömer Erdoğan’la her vakit bir ağabey kardeş münasebeti ortasında olacağımızı, bir telefon kadar yakınında olduğumu belirtmek için buradayım. Emeklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ona spor hayatında verebilecek her türlü dayanağı vereceğimi beyan ediyorum.”

Faruk Koca, MKE Ankaragücü Kulübünün kapılarının Ömer Erdoğan’a her vakit açık olduğunu vurgulayarak, “Basına yansıyan, toplumsal medyaya yansıyan fazlaca şey var. Açık yüreklilikle yanıt vermek istiyordum fakat acı günde bunları konuşmak yanlışsız değil. Yazılan çizilenlerin birden fazla gerçek değil. Diğer bir niye aramak gerçek değil. Yanlışlarımız natürel ki oluyor ancak yazılanların yüzde 99’u hakikat değil, iftiradır. Yanıtı acımız azalınca vereceğiz.” dedi.

Yeni teknik yöneticinin kim olacağına yönelik gelen sorular üzerine Koca, “Şu anda hiç bir hocayla görüşmedik. Daha hocamız burada. Bunu ahlaki bulmayız. Kadro idmanlara devam edecek yardımcı antrenörlerle. Sedat Ağçay şu an var. Beşiktaş maçı oynansaydı onunla çıkacaktık. Tez etmek istemiyoruz” yanıtını verdi.

Orta devirde 3 transfer yaptıklarını hatırlatan Faruk Koca, “İki transfer hocamızın istediği isimlerdi. Hocamız forvetle ilgili, daha âlâ bir tercih olma ihtimalini sordu. Mevcut oyuncuyla ilgili olumsuz kanaati yok. Orta transfer devri epey güç. Tek forvetimiz vardı. Mecburen oraya acil destek yapmamız gerekiyordu. Bir yerli futbolcuyla ilgili görüşmemiz devam ediyor, Üstün Lig’de oynayan. Netleşmediği için bir şey diyemem.” diye konuştu.

Ömer Erdoğan: “Geri dönüş yok, kesin ayrıldım”

Ömer Erdoğan da ülkenin yaşadığı acının büyük olduğunu, bu yüzden bu görüşmede fazlaca fazla ayrıntı veremeyeceğini anlatarak, şunları söylemiş oldu:

“Yönetim de kalmamı istedi lakin geri dönüş yok, kesin ayrıldım. Liderimize ricada bulundum ve bir karar verildi. Her iki taraf için de iyi olmasını dilediğim için bu sonucu verdim. Liderimizle bugün helalleşip ayrılabiliyorsak bu fazlaca büyük bir fazilettir. Taraftarımızdan Allah razı olsun. Toplumsal medyadan daima ıstıraplarını söylemiş olduler. sonucumı değiştirmem istikametinde iletiler attılar. Ben de taraftarımızı seviyorum. Onlardan tek istediğim, bu kadar tesirli bir topluluğun bundan daha sonraki süreçte de birebir biçimde yeni hocaya dayanak olmalarıdır.”