Muğla Milas’tan yardım seferberliği

Adanali

Member
MUĞLA (İGFA) – Deprem bölgesi için başlatılan yardım seferberliği kapsamında Milas Belediye Ek Hizmet Binası ardındaki alanda vatandaşlardan gelen yardım kolilerini tutanak karşılığında teslim alan vazifeliler, gereçleri sınıflandırarak tırlara yükleme yapıyor.

Kampanyanın yürütüldüğü alana giderek çalışmaları yakından takip eden Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, yaşanılan büyük felaket karşısında halkın hassaslığının devam ettiğini belirterek, “Hemşerilerimizin bizlere ulaştırdığı yardım kolilerini kayıt altına alıyoruz. Toplanan gereçleri gereksinim sahibi ailelerimize en kısa müddette sevk edeceğiz. Sarsıntı bölgesinde hava kaidelerinden kaynaklı fazlaca sıkıntı durum kelam konusu. Bu manada bölgede muhtaçlık olabilecek her türlü malzemeyi bizlere ulaştırarak dayanak veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.
Materyaller içinde çadır, çadır içi ısıtıcı, power bank, aydınlatma lambası eksik. Yurttaşlarımızdan bilhassa bu eksikleri giderme konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.