Neden “Cheri Cheri Lady” basitçe kırılmaz

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Bay Bohlen, duyurulduğu gibi bu gerçekten son turunuz mu olacak? Yoksa DSDS gibi bir yıl aradan sonra mı dönüyorsunuz?

Çoğu insan, turlarının promosyonu olarak böyle bir şey söyler, böylece herkes gelir: bundan sonra biter. Ama benim için ailem şu anda oynadığım bu tura zaten karşıydı.

Neden bu?

Tabii çocukları okuldan almamı istiyorlar. Boş zamanlarını kiminle geçirdiğin. Ve sadece o baba bazen oradadır, dünya tarihinde her zaman dolaşmaz. Sadece konsere hızlı bir şekilde gidip gelmiyorsunuz. Tüm parçaları almak için grupla haftalarca çalışmak gerekiyor. Herkesin çıkarlarını bildiğini. Düzenlemelerin doğru olduğunu. Sonra tüm bunlar ışıklar, Haberlar ve blablabla ile çalışır. İşin içinde bir sürü şey var. Şunu söyleyeyim: Paramı daha kolay kazanabilirim. Beş yıl sonra tekrar turneye çıkmam için ne olması gerektiğini bilmiyorum.

Modern Talking, sonsuzluk için bir grupimago

Daha fazla para kazanmak zorunda değilsin. Yalnızca Modern Talking’den de olsa, telif ücretleriniz kesinlikle akacaktır.

Evet, insanlar bunu 1985’te söyledi.

Peki neden sahneye geri dönüyorsun?

Hayranlarıma karşı içsel bir yükümlülük hissediyorum. Insta veya TikTok’ta insanlar bana “Gerçekten sorularımızı yanıtlıyor musun?” diye soruyorlar. Hiçbir ajans veya herhangi bir şey bunu yapmaz. Hepsini tek başıma yapacağım Ve insanlar teslim etmemi istiyor. Şimdi tur için de aynısını yapıyorum. Sadece onlarla güzel bir gece geçirmek istiyorum. Şu anda nasıl göründüğümü görebilirler. Ve gerçekten fotoğraflardaki kadar iyi görünüyorsam. (gülüyor) Böylece beni canlı görebilir ve soru sorabilirsiniz. Seyirciyle çok iletişim kuruyorum. Bazen müziğimi de duymak istiyorlar. Ama aynı zamanda benden hikayeler duymak istiyorlar. Başlıklara ne oldu.

“40 yıl önce insanlar müziğim hakkında tek kullanımlık müzik dediler”

Rahatlamış görünüyor.

Spotify’a girdiğimde, örneğin Capital Bra: Modern Talking ile dört buçuk milyon dinleyicim var. Sonra yine Dieter Bohlen ve Blue System ile birçok kişi. Müziğinizi beş buçuk milyon kişinin dinlediğini bildiğinizde; dünyanın her yerinden talep geldiğinde; neredeyse her hafta bir şarkı için cover isteği aldığınızda – bu çok büyük!

Bu seni şaşırttı mı?

40 yıl önce insanlar benim müziğimin tek kullanımlık müzik olduğunu söylediler. Ve: “Altı ay içinde artık kimse ‘Cheri Cheri Lady’yi duymak istemeyecek.” Ve şimdi, 40 yıl sonra, o zamana göre daha çok dinleyin. Bu çılgınca! Her zaman böyle dalgalar vardır: Örneğin Çin’de işler şimdi çılgına dönüyor. Tüm bu TikTok insanları “Brother Louie” için dans ediyor. İspanya’da şu anda bir hareket var, insanlar “Brother Louie” üzerine hareket ediyorlar. Çok komik! Sonra herkes İspanya’dan arayıp orada konser vermelerini istiyor. Çoğu zaman zamanım olmuyor ve sonra yedek oyuncumu Thomas’ı oraya gönderiyorum. (Farklı, editörün notu) Orası.

“Dans grubunda insanların tam olarak ne istediğini öğrenirsin”

Berlin konserine DSDS’den gelenler de gelecek mi? Ayrıca onlar için bir dizi bir numaralı hit yazdınız.

Pietro Lombardi Berlin’de orada olacak. O zaman kesinlikle DSDS’nin galibi. Ve eğer Capital Bra o akşam beni arar ve gelip “Cheri Cheri Lady” oynayacağını söylerse, davet edildiği için mutlu olur.

Boksörün adını taşıyan Max-Schmeling-Halle’de oynuyorlar. Kendinizi hayat boyunca mücadele etmek zorunda kalan biri olarak görüyor musunuz?

Her zaman! Oldenburg’dan geldim ve eğlence sektöründe olan kimseyi tanımıyordum. Daha sonra ilk olarak Göttingen’de işletme eğitimi aldım. Orada da kimseyi tanımıyordum. Müziğimi orada yaptım ve herkes az çok bana güldü. Ama okurken iyi vakit geçirdim: Hafta sonu dans grubunda çaldım. Bu, çalışmalarımı finanse etmemi sağladı. Ek olarak, dans grubu ile insanların tam olarak ne duymak istediklerini ve bazen nasıl en aptalca numaralara gittiklerini öğrenirsiniz. O zamanlar, “Şirin Şarkısı” gibi ve bunun gibi şeyler. Tabii ki böyle numaralar oynamaktan korkuyordum! Ama bazen ömür boyu öğrenirsin.

dil polisi? “Hayır!”

RTL, DSDS’ye dönüşünüz için size dil kuralları dayattı mı? Artık neyi söylemenize izin verilmiyor? Televizyonda eskisinden biraz daha uysal görünüyorlar.

Asla eğilmezdim; birinin bana ne söyleyeceğimi söylemesi için. Yayıncının “Ne istersen söyleyebilirsin” dediği konusunda her zaman fikir birliği vardı.

Yani dil polisi yok.

Hayır, hayır. O zaman imzalamamın hiçbir yolu yoktu.

Yakın tarihli bir bölümde, adaylardan birini nefes egzersizleriyle de çok geliştirdiniz: “Güven. Kendinden şüphe etme.” Neredeyse dikkatli bir yoga öğretmeni gibi konuşuyordun.

Vay, DSDS’yi izledin, vay. (memnun) RTL, DSDS’yi izledi! Çok güzel.

“Performans kötüyse midem bulanır”

Neye varıyordum: Kimi inşa edip kimi yıkacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Bu tamamen duygusal. Benim için önemli olan, birinin hazırlık yapmamasıdır. Performans da kötüyse safram yükselir. 20 yılımı hit olmaya hazırlanmak için harcadım. Gitar öğrendim, piyano öğrendim, bas çalmayı öğrendim. Eskiden şöyleydi: Bir demo kaydettiyseniz, enstrümanları kendiniz çalmanız gerekiyordu. Seni kim oynamalı?

Bunun için para yoktu. Bugün bilgisayarın başına oturup üç kez vuruyorsunuz ve her şey ortaya çıkıyor. Ama bu tamamen farklı bir zamandı! Ve insanlar şova sadece büyük sloganlarla geldiklerinde: “Ben çok iyiyim, bir sonraki Beyoncé olacağım! Kendimi hazırlamadım ama göreceksin! Eğer beni şimdi kovarsan, sıradaki süper yıldızı kaybedersin!” Bütün o anlamsız sözler! Ve sonra birisi orada duruyor ve notaya basmıyor. Ben de onlara karşı o kadar iyi değilim, bu doğru.

Çiçekler için teşekkür ederim: Miley Cyrus

Çiçekler için teşekkür ederim: Miley Cyrus “Çiçekler” ile durumu temizler.

“Şarkı berbat. Ses berbat. Zaten bok gibi görünüyor.”

Optik pek umurumda değil. “Bir yıldıza benzemiyorsun!” diyebilirim, birinin daha fazla egzersiz yapabileceğini söyleyebilirim. Çünkü bu işe girerken sizin de fit olmanız gerekiyor. Tabii bunu herkesin kendi bilmesi gerekiyor. Ancak birçoğu da gelir ve Instagram hesapları için biraz şöhret ister.

Konser: Dieter Bohlen, Max-Schmeling-Halle, 16 Nisan 2023, 19.30, ön satış 77 Euro.