“O formayı onun üzerinde görmek tüm hayallerimizin tescili oldu”

Bakec

New member
Yukatel Kayserispor’dan İspanya’nın dünyaca ünlü grubu Barcelona’ya transfer olan 18 yaşındaki Emre Demir’in Mersin’deki ailesi, sevinç ve gururu bir ortada yaşadı.
Kayseri takımında forma giyerken 2027’ye kadar Barcelona ile mutabakata varan orta saha oyuncusu Emre, sıhhat denetiminin akabinde İspanya takımıyla çalışmalara başladı.
Barcelona’nın Türkçe resmi Twitter hesabından top sektirdiği anlar da paylaşılan genç atlet, mesleğindeki başarısıyla Mersin’in Toroslar ilçesinde yaşayan ailesini de keyifli etti.
Emre’nin 47 yaşındaki babası Hayrettin Demir, AA muhabirine, kendisi ve başka oğlu Emrah’ın da futbolla ilgilendiğini belirterek, Barcelona’ya transfer olan evladının çabucak hemen 6 yaşındayken spora yeteneğini fark edip idmanlara başladıklarını anlattı.
Gece hal kompleksinde börek sattığını, gündüz de meskenin önünde oğluyla futbol idmanı yaptıklarını belirten Demir, “Oğlumla konutun önünde maç yapardık. Yetenekliydi, inanılmaz şeyler yapıyordu. Top sektirme yaptırmaya başlamıştım. Her sektirdiği top için bu biçimdeın parasıyla 10 kuruş veriyordum. daha sonrasında kendisini geliştirdi. Sokağın başından onu izlerdim. Kendisinden büyük yaşlarındaki çocuklarla oynardı.” diye konuştu.
Demir, oğlunun futbol oynadığı anların manzaralarını toplumsal medyada paylaşmasının akabinde 2012’de Kayserispor’un transfer için kendilerine ulaştığını söz ederek, şunları kaydetti:
“Emre 8 yaşındayken Kayserispor’da deneme idmanına çıkmıştı. Kayserispor’un eski liderlerinden merhum Recep Mamur, Emre’yi izledikten daha sonra ekipte kalacağını söylemiş oldu ve bana ne iş yaptığımı sordu. Ben de biçimde seyyar tezgahta börekçilik yaptığımı anlatınca ‘Böreklerini artık burada yeriz.’ dedi. Bize konut ayarladılar ve Emre ile ilgilenmeye devam etmemi istediler.”
Barcelona 2017’den beri ilgileniyordu
Mersin’den Kayseri’ye taşındıkları birinci periyotta maddi zorluk yaşadıklarını aktaran Demir, bunun üzerine eşi ve öteki 5 çocuğunun Mersin’e döndüğünü, kendisinin ise oğluyla kalmaya devam ettiğini belirtti.
Demir, 2019’da 15 yaşında olan oğlunun Gençlerbirliği’ne attığı golle Muhteşem Lig tarihinin en genç golcüsü olarak kayıtlara geçtiğini anımsatarak, “Emre daha sonradan oyuna girince yerimde duramadım. Girdikten 3 dakika daha sonra gol atınca bende o an her şey koptu. 7-8 yıl emek harcanan bir oyuncu grubu için gol atıyor. Muhteşem Lig’de gol atan en genç oyuncu olmuş. O an bilmiyordum zira golü yaşıyordum. Ağladık, birbirimize sarıldık. O hissin tanımı anlatılmaz. Geçmişi, yaşadığımız o zorlukları düşününce o gol bize fazlaca şey yaşattı.” sözlerini kullandı.
Barcelona’nın Emre ile 2017’de de ilgilendiğini anlatan Hayrettin Demir, oğlunun yaşının küçük olması niçiniyle transferin ertelendiğini fakat kulübün idmanlarda beğendiği genç oyuncuyu takibi sürdürdüğünü tabir etti.
İspanya grubunun yanı sıra Fransa’nın Paris Saint-Germain kadrosunun da geçmişte oğlunu takımına katmak istediğini lisana getiren Demir, Emre’nin Fransız takımıyla kampa katıldığını fakat bu transferin de ertelendiğini kaydetti.
Transfer teklifi sürpriz oldu
Baba Demir, Barcelona’nın transfer teklifinin geçen dönem sonunda geldiğini belirterek, şunları söylemiş oldu:
“Menajeri Ahmet Bulut, Emre’ye sürprizinin olduğunu söylemiş oldu. Menajer, beni ve ailemi İstanbul’a çağırdı. Emre de ulusal ekipten döndü, İstanbul’da bir kafeteryada buluştuk. O anda heyecanlıyız, yerimizde duramıyoruz, neler olacağını bilmiyoruz. Avukatımız evrakları çıkardı, masanın üzerinde koydu. Evrakları çevirip bakınca Barcelona yazısını gördük. Bizimle menajeri de duygulandı zira onunla Kayserispor Kulübü Lideri Berna Gözbaşı 6-7 ay fazlaca uğraştı. O an ağladık, epeyce duygulandık. Geçmişe bakıp neler çektiğimizi düşündük. 8 yaşında bir çocuğun peşinden gidiyorsunuz. Yaşadığımız zorluklara değdi. Fedakarlıklarımızın kararınu aldık. Kontrat önümüze konulduğunda hepimiz şoke olduk, birbirimize baktık. Emre’nin o anki heyecanı tanım edilemezdi.”
Oğlunun başarısıyla gururlandığını kaydeden Demir, “O giderken, havalimanında uğurlarken, meskene dönerken ağladık. daha sonra kendi kendime ‘Bugüne kadar verdiğin çaba bunun için değil miydi?’ diye sordum. Hanım da her gece ağlıyordu. Ona ‘Yeter artık, biz bu yol için hayatımızı, kendimizi adamadık mı?’ dedim. Çok şükür beklentimizin karşılığını aldık. Bundan daha sonra ne olur bilemem, top artık Emre’de.” diye konuştu.
Forma giydiği anın fotoğrafını atmasını istedi.
Baba Hayrettin Demir, oğlundan yeni grubunun formasıyla kendisine fotoğraf atmasını istediğini belirterek, şunları kaydetti:
“Emre’yi arayarak onu Barcelona formasıyla görmek istediğimi söylemiş oldum. O da sıhhat denetiminin akabinde forma giyip alanda top sektireceğini anlattı. Ben de herkestilk evvel görmek istediğimi söyleyince o anları attı, biz de burada duygulandık. O formayı onun üzerinde görmek tüm hayallerimizin tescili oldu. O an geçmişe döndük ve memnun olduk. Allah 1000 kez razı olsun, bu biçimde evladı herkese nasip etsin. Bizi hiç bir vakit kırmadı. İnşallah kararı da epeyce güzel olur, onunla gurur duyuyoruz.”