Özgür Güreş A Ulusal Grubu’nda tek maksat altın madalya

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Sırbistan’ın başşehri Belgrad’ta 10-18 Eylül tarihleri içinde gerçekleştirilecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Özgür Tarz A Ulusal Güreş Kadrosu’nda mindere çıkacak olan ulusal güreşçiler Muhammet Karavus, Muhammet Akdeniz, Süleyman Atlı, Fatih Erdin ve Mücahit Çelik, Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlık süreci ve gayelere ait Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

KARAVUS: MİNDERDE EN DÜZGÜN KOZUMU OYNAYACAĞIM

57 kiloda çaba edecek olan Muhammet Karavus, Akdeniz Oyunları, Avrupa Şampiyonası ve Yaşar Doğu turnuvalarında deneyim edindiklerini ve rakiplerini görme imkanı bulduklarını belirterek, “Ona göre çalışmalarımızı yaptık ve eksiklerimizi tamamladık. Dünya Şampiyonası son maraton. Ustalarımızla bir arada epeyce yeterli hazırlıklar yaptık. En hoş biçimde ülkeme dönmeyi hedefliyorum” diye konuştu.

Genç bir güreşçi olarak kendisine verilen takviye ve güç ile bir arada minderde en yeterli kozunu oynayacağını belirten Karavus, “En hoş biçimde Türkiyemizi temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.

“BİZ ONLARDAN DAHA İYİYİZ”

Akdeniz Oyunları’nda kazandığı altın madalya ile rakiplerine gözdağı verdiğini söyleyen Karavus, “Herkes beni biraz tanımış oldu, ‘ben de burada varım’ demiş oldum. Liderimiz da her maçımızda yanımızda oldu, bize itimat verdi. ‘Onlar bizim dengimiz değil, biz onlardan daha iyiyiz’ dedi. Akdeniz Oyunları’nda altın madalyayı alarak kendi mesleğim için değerli bir muvaffakiyet elde ettim. Dünya Şampiyonası’nda da rakiplerimden üstün olacağıma inanıyorum” sözlerini kullandı.

AKDENİZ: ŞAMPİYONLUKLAR HEDEFLİYORUZ

Dünya Şampiyonası’nda 79 kiloda ülkemizi temsil edecek olan Muhammet Akdeniz, kampı verimli ve hoş geçirdiklerini söz ederek, Dünya Şampiyonası’nda kadro halinde hoş işler başaracaklarına inandığını söylemiş oldu. Genç bir kadro olduklarını tabir eden Akdeniz, “Alt taraftan gençler geldi. Üstte ise Taha abimiz, Servet abimiz, Soner abimiz var. Biz de inşallah bu Dünya Şampiyonası’nı en uygun biçimde geçirmek istiyoruz” dedi.

Avrupa Şampiyonası’nda ve İslami Dayanışma Oyunları’nda rakiplerini tahlil ettiklerini belirten Akdeniz, “Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncü, İslami Dayanışma Oyunları’nda 2’nci oldum. Dünya Şampiyonası’nda da 1’inciliği hedefliyorum. Şampiyonada gözümüz yükseklerde ve şampiyonluklar hedefliyoruz” diye konuştu.

“KARİYERİMDE EKSİK OLAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU ALACAĞIM”

61 kiloda mindere çıkacak olan Süleyman Atlı, daha evvel 57 kiloda uğraş ettiğini ancak artık bir üst sıklette mindere çıkacağını tabir ederek, “Antrenman programlarım daha ağır geçti. Bu Dünya Şampiyonası benim için fazlaca kıymetli zira mesleğimde daha evvel dünya 3’üncülüğüm var, dünya 2’nciliğim var lakin mesleğimde hiç altın madalya yok. Bu Dünya Şampiyonası’na altın madalyayı almak için gidiyorum” dedi.

Şampiyonaya fazlaca uygun hazırlandıklarını belirten Atlı, “Takımda fazlaca favori arkadaşlarımız var. Kendim ismine da bu Dünya Şampiyonası’nı uygun geçirip mesleğimde eksik olan Dünya Şampiyonluğunu alacağımı düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Gözünde meydana gelen kan oturmasına ait ise Atlı, idmanların ağır ve çetin geçtiğini, bu durumun da kendilerini motive ettiğini söylemiş oldu.

ERDİN: ORAYA MADALYA İÇİN GİDECEĞİZ

86 kiloda gayret edecek olan Fatih Erdin ise idmanların âlâ geçtiğini ve şampiyonaya kalan müddetin kilo ayarlama idmanlarıyla geçeceğini belirtti. Grup olarak ve ferdî olarak uygun durumda olduklarını söz eden Erdin, “Taha ve Soner ağabeylerimiz ekibin en başarılı atletleri. Biz de onların yanındayız. Bizler de inşallah onlar üzere madalya almak için oraya gideceğiz. İnşallah idmanların ve harcadığımız vaktin karşılığını orada madalya alarak alırız” diye konuştu.

ÇELİK: ORADAN MADALYA ALIP GELECEĞİZ

U-20 Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ve birinci kez büyüklerde Dünya Şampiyonası’nda 97 kiloda mindere çıkacak olan Mücahit Çelik ise “Zorlu bir müddetçten geçtik, yeterli hazırlandık. Bu benim için büyüklerde birinci dünya şampiyonası olacak. Elimizden gelenin en düzgününü yapacağız, oradan madalya alıp geleceğiz” tabirlerini kullandı.