Peru’da çocuk tecavüzcülerinin kimyasal yolla hadım edilmesi planlanıyor

Adanali

Member
3 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara uğraması Peru‘da gündem oldu. Olayın akabinde açıklama yapan Peru önderi Pedro Castillo, “Hükümet çocuklara yönelik cinsel şiddete ne tahammül edecek ne de bu cins hatalar cezasız kalacaktır. Bu çeşit vahşet olaylarına karşı pek kızgınım” dedi.

Castillo, çocuklara yönelik cinsel istismarı önlemek için tecavüzcülerin kimyasal yolla hadım edilmesini önerdi. Lakin Castillo’nun teklifinin yürürlüğe girebilmesi için parlamento onayı gerekiyor.

Devlet Lideri, bu cezanın uygulanabilmesi için Ceza Kanunu’na dahil edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Castillo, “Kongreyi toplumumuzun en savunmasız bireyleri lehine somut tedbirleri desteklemeye çağırıyoruz. Zira toplum olarak bütünlüğümüzü baltalayan ve savunmasız bireylerin hayatlarını yok eden bu şiddet hareketlerine müsamaha göstermeye devam edemeyiz” tabirlerini kullandı.

Peru’da Bayan ve Aileden Bakanlığı’nın datalarına nazaran, son 4 yıl ortasında yaşı küçük 21 bin çocuğa tecavüz edildi.

Öte yandan kimyasal hadım cezası, Rusya, Polonya, Güney Kore, Endonezya, Moldova, Pakistan ve ABD‘nin birfazlaca eyaletinde halihazırda yürürlükte.