Pique’den flaş jübile sonucu!

Bakec

New member
Barcelona’nın yıldız stoperi Gerard Pique, Barcelona’nın cumartesi günü Almeria ile oynayacağı maçın akabinde futbolu bırakacağını deklare etti.
Pique, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Barça’dan daha sonra benim için öbür bir kulüp olmayacağını her vakit söylemiş oldum ve bu biçimde olacak. Bu cumartesi günü Nou Camp’ta son maçım olacak.” tabirlerini kullandı.
İspanyol futbolcu, “Beni artık tanıyorsunuz. Döneceğim.” diyerek gelecekte futbol ortasında öbür bakılırsavlerde yer alacağının işaretini verdi.

Futbola Barcelona altyapısında başlayan Gerard Pique, Manchester United ve Real Zaragoza formalarını da giymişti. 2008/09 döneminin başında Manchester United’dan yetiştiği kulüp olan Barcelona’ya transfer olan Pique, o günden bu yana kulübünün formasını giyiyordu.

Bu dönem teknik yönetici Xavi Hernandez’in idaresindeki Barcelona’da, Jules Kounde, Andreas Christensen ve Marcos Alonso transferlerinin tesiriyle, İspanya La Liga ve Şampiyonlar Ligi’nde yalnızca 9 maçta oynayan Pique, 554 dakika alanda kaldı.

Barcelona da veda etti

“Barça’ya harcanmış bir hayat. Teşekkürler Pique.” yazılı bir bildiri yayımlayan Barcelona Kulübünün, cumartesi günü oynanacak Almeria maçı öncesi yada daha sonrasında Pique için özel bir merasim yapması öngörülüyor.

İspanyol futbolcu mesleği boyunca 1 Dünya Kupası, 1 Avrupa Kupası, 4 Şampiyonlar Ligi, 8 La Liga, 7 İspanyol Kupası, 6 İspanyol Üstün Kupası kazanma başarısı gösterdi.

Barcelona formasıyla 15 dönemde toplam 615 maça çıkan Pique, 52 gol attı.