Ravil Tagir’den Beşiktaş ve Premier Lig itirafı

Beykozlu

New member
Spor Toto Muhteşem Lig grubu Başakşehir’den KVC Westerlo’ya transfer olan genç ulusal futbolcu Ravil Tagir açıklamalarda bulundu. Genç futbolcu, amacının Premier Lig’de forma giymek olduğunu deklare etti. Ravil Tagir, Beşiktaş maçı hakkında itirafta bulundu.

“3 MAÇTADA BİRİNCİ 11 OYNADIM”

Başakşehir’den KVC Westerlo’ya transferinden daha sonra döneme nasıl başladığını kıymetlendiren Tagir, “Bu sene transfer oldum Westerlo’ya 2 yıllık kiralık olarak. Benim kendi bakış açım şu biçimde, döneme birinci geldiğimizde burada uygun bir hazırlık kampı geçirdim. Erken transfer olmamda bunun etkisinin olduğunu düşünüyorum benim için. Dönem başında doğal biraz alışma sürecim oldu. Birinci başlarda fazla müddet bulamıyordum ancak sonrasındasında kendimi daha fazla kanıtladığımı düşünüyorum ve son 3 maçta da birinci 11 oynadım, 90 dakika oynadım. 3 maçı da kazandık. Benim için fazlaca sevindirici oldu. Performansımı devam ettirmek istiyorum, onun için de fazlaca çalışıyorum” dedi.

ALTINORDU İLETİSİ…

Altınordu’dan KVC Westerlo’ya uzanan transfer öyküsünü anlatan Tagir,”Altınordu’dan yetiştim ben. Birinci o devirde Başakşehir’e transfer olmadan evvel biroldukça kulüpten teklif almıştım Türkiye’den ve Avrupa’dan. O periyotta Başakşehir bana hoş bir proje sunmuştu. Ben de oraya gitmeyi tercih ettim. Benim için uygun olacağını düşündüm. daha sonrasında bu senede dönem sonu Westerlo’ya transfer olmak istedim. Zira Belçika ligi genç oyuncular için gelişim için hayli uygun olduğunu düşündüm. Benim de Avrupa’da oynama üzere bir amacım vardı her vakit. Onun için hoş bir adım attığımı düşünüyorum .İnşallah daha âlâ olacağım” açıklamalarında bulundu.

“GELİŞİMİM İSMİNE ÂLÂ OLACAK”

Avrupa’ya transfer sürecinde, takviye veren epey kişi olduğunu söyleyen Tagir, “Çok şahıstan takviye gördüm lakin sıklıkla liderimiz Göksel Gümüşdağ, asbaşkan Mustafa Saral, Başakşehir’den takviye olan bireylerdi. Onun haricinde menajerim Ömer Uzun Westerlo’nun 2. lideri Hasan Çetinkaya bunlar nitekim bana fazlaca takviye oldular. Benim için gelişimim ismine epey düzgün olacağını düşündüklerini söylemiş olduler. Ben de onların dediklerini nitekim yeterli dinledim. Benim için güzel olacağını düşündüm ve buraya adım attım. Kadroda Türk futbolcular var” dedi.

Ulusal Grup’ya çağırıldığı zamanki hislerini anlatan Tagir şu sözleri kullandı:

“Biz U21 ile kamptaydık Ümit Ulusal Kadro’yla. Kahvaltı için kurduğum alarmdan 5 dakika evvel uyandım.10 saniye daha sonra telefonumun çaldığını gördüm. Aradılar, Ulusal Grup’ya geliyorsunuz dediler. Nitekim heyecandan ne yapacağımı bilemedim. Çok şaşırdım. Oda arkadaşımı uyandırdım. Sahiden çok inanılmaz heyecanlanmıştım. Çok hoş bir histi benim için.”

“SÜPER LİG’İN BİR TIK ÜSTÜNDE”

Belçika Ligi ve Harika Lig içindeki farkları ve adaptasyon sorunu yaşayıp yaşamadığını anlatan genç futbolcu Ravil Tagir,”Pek adaptasyon sorunu yaşamadım. Zira Belçika daha fazlaca fizikî kalite olarak daha üst düzeyde bir lig. Bu yüzden ben bir sorun yaşamadım. Pek bir fark olduğunu düşünmüyorum lakin kişisel kalite manasında Harika Lig’in bir tık önde olduğunu söyleyebilirim lakin fizikî olarak Belçika üst seviyelerde” dedi.

BEŞİKTAŞ MAÇI İTİRAFI

Futbolculuk mesleğinde unutamadığı bir anı anlatan Ravil Tagir,”Unutamayacağım an oldu. Ulusal Grup’ya seçilmek unutamayacağım bir anım. Onun haricinde Muhteşem Lig’de Beşiktaş maçına çıkmadan evvel Vodafone Park’da oynayacağımız bir maç vardı. Olağanda serinkanlıyım ancak o maçta coşkulu bir taraftar olduğunu bildiğim için biraz heyecanlanmıştım, bunu itiraf edebilirim” diye konuştu.

“AVRUPA’DA BÜYÜK EKİPLERİ İSTİYORUM”

Gelecekteki mesleği hakkında konuşan Tagir, “Şu an Westerlo’dayım. 2 yıllık bir kontratım var. Buradaki vakti en güzel biçimde pahalandırmak istiyorum. Oynayabildiğim kadar en hayli maçı oynamak istiyorum. En âlâ performansımı sergilemek istiyorum. daha sonrasında vakit gösterir bilemem fakat Avrupa’da büyük kadrolarda oynamak üzere bir gayem var. Bunu gerçekleştirmek için fazlaca çalışacağım. Vakit ne gösterir bakacağız” dedi.