Samsunspor efsanesi Emin Kar, son seyahatine uğurlandı

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Geçirdiği kalp krizi kararı tedavi gördüğü hastanede hayatını yitiren Samsunspor’un efsane futbolcusu ve eski lideri Emin Kar, son seyahatine uğurlandı. Kar’ın cenazesi, Samsun Büyük Cami’de ikindi vakti kılınan cenaze namazının akabinde Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Emin Kar’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra cenazeye, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, siyasi parti temsilcileri, Samsunsporlu futbolcular, spor topluluğu ve epeyce sayıda vatandaş katıldı.

Cenazeye katılan hakem Mete Kalkavan, Kar’ın aile dostu olduğuna işaret ederek, “Benim çocukluğumun jenerasyonuydu Emin ağabeyin futbol oynadığı devir. Samsunspor ekibinin trafik kazası da benim ilkokul dönemime geliyordu. Futbol hastalığımın devriydi. Hakemliğe bir vesile teşebbüsün niçinidir. Bu kuşağın en kıymetli ve en sembol insanıydı. Samsunspor için bir bedel ödemişti. Trafik kazasında felç kaldı maalesef, dün de ömrünü kaybetti. Ailesine ve sevdiklerine baş sıhhati dilerim.” sözlerini kullandı.

Samsunsporlu futbolcu Hasan Kılıç ise Hollanda’da futbol oynarken Türkiye ve Samsunspor’a geliş sebebinin Emin Kar olduğunu belirterek, “Ona fazlaca teşekkür borçluyum. Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” formunda konuştu. (AA)