Samsunspor Teknik Yöneticisi Yücel Uyar: Matematiksel telaffuzlar vardı, rahatladık

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Samsunspor Teknik Yöneticisi Yücel Uyar, Altınordu maçı öncesi matematiksel olarak küme düşme telaffuzları olduğunu lakin aldıkları galibiyetle rahatladıklarını söylemiş oldu.

Kendi alanında ligin formda takımlarından Altınordu’yu ağırlayan Samsunspor, 1-0 geriye düştüğü maçı 2-1 kazandı. Maç sonu basın toplantısında konuşan Samsunspor Teknik Yöneticisi Yücel Uyar, son saniye golüyle galip geldikleri için memnun olduklarını söz etti. Kazandıkları için keyifli olduklarını belirten Yücel Uyar, “Uzun bir ortadan daha sonra teknik yönetici olarak aranızdayım. Gereksinim duyulduğu vakit bakılırsavden kaçmak olmaz. Gönül isterdi ki hocamız dönemi kapatsın. Bu bakılırsavi epeyce isteyerek yapmadım. Altyapı koordinatörüyüm. İşverenimiz yap dedi yaptık. Bu ülkede fazlaca hocalık yaptım. Yabancı bir hoca 9 maç yenilse kimse sesini çıkarmıyor lakin Türk hocada durum birebir olmuyor. Gereksinim duyulduğu için nazaranvi kabul ettik. Samsunspor olarak elimizden geleni yapmak zorundaydık. Oyunun sonunda değiştirecek oyuncu bulamadım. İstatistiklere baktım, biz her alanda öndeydik. Polat ile Melih’i değiştik. Ortada da Tallo’yu oyuna soktuk. Oyundan çıkaracak oyuncu bulamadık. Oyuncularıma bu hoş gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 4 tap oyuncumuz vardı; Fofana, Hasan, Tomane ve Vukan. Onların yanına oynamayan oyuncuları inşa ettik. Onlar da oyuna iştah kattılar. Rahatladık, matematik telaffuzlar vardı. Küme düşme telaffuzları olmuştu. Samsunspor bir marka. Samsunspor 2. ya da 3. ligde de olsa Türkiye’de birinci 10 grup içindedır. O yüzden biz de armaya hizmet etmeye çalışıyoruz. Puan rahatlığımız olsa daha fazlaca gence talih verebiliriz. Daha rahat olsak goreceğimiz daha epeyce genç oyuncularımız var. Gönül ister ki liderimiz transferi sayı olarak az tutsun. Mühlet aldığında katkı verecek Yunus, Polat, Ali ve Hakan üzere fazlaca yetenekli gençlerimiz var. İnşallah Samsunspor’un bakış açısı değişir. Biz alttan yetiştirmeye devam edeceğiz” halinde konuştu.

İHA