Şile tek yürek oldu… Takviyeler sürüyor

Adanali

Member
Nurcan KIRCALı / İSTANBUL (İGFA) – Şile Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve akabinde Elbistan da meydana gelen zelzelelerin akabinde yardım kampanyası başlattı.

AFAD ve Şile Kaymakamlığı uyumu ile Şile Belediyesi tarafınca organize edilen yardım kampanyasında birinci etapta 2400 adet battaniye, epeyce sayıda kumanya, hijyen gereçleri, bebek bezi, bebek maması üzere temel gereksinim eserleri dışında, 4 adet kamyon ve 10 adet iş makinası ile ortalarında mimar ve mühendislerin bulunduğu 8 teknik işçi bölgeye sevk edildi.

ilk vakit içinderda sabah karşı Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve daha sonrasından Elbistan Merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler niçiniyle biroldukça vilayetten olduğu üzere İstanbul Şile’den de yardım ve dayanaklar sürüyor.

Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya,İlçe Garnizon Kumandanı Mehmet Sutaşır ile birlikte, Belediye Lider Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte yaşanan zelzeleler daha sonrası başlatılan yardım kampanyasının toplama merkezi olan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu’nda (Marina mevkii) çalışmaları yerinde incelediler.

Şile Belediyesi tarafınca; afet bölgesinde hizmet vermesi için hazırlanan Taşınabilir Aşevi de kısa bir süre içerisinde yola çıkacak. Günlük ortalama 4.000 afetzedeye sıcak yemek sağlayacak olan araç için son hazırlıklar tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.