Stefan Kunzt’tan takım ve Portekiz açıklaması

Beykozlu

New member
Dünya Kupası Elemeleri’nde Portekiz ile karşılaşacak A Ulusal Ekip’te teknik yönetici Stefan Kuntz TRT Spor’da açıklama yaptı.

Takım seçimi konuşan Kuntz, “her insanın başında takımla ilgili görüşler var. Benim de onların hepsine hürmetim var bundan dolayı da aşikâr konularda açıklama yapmayı düşündüm, bunun faydalı olacağını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

TEK TEK AÇIKLADI!

İsim isim açıklama yapan Alman teknik adam, “Enes Ünal’dan başlayalım, herbiçimde onunla ilgili epey tartışmaya gerek yok. La Liga’da gol krallığı listesinde üst sıralarda olan bir isim. Deniz Undav ve Umut Bozok konusu biraz zorladı. Seçimi Umut’tan yana kullandık. İkisi de golcü oyuncular. Umut Üstün Lig’de gol krallığında ikinci sırada. Umut, burada Üstün Lig’de oynayan bir isim. Deniz Undav’a kapılarımız kapalı değil. İlerleyen devirde ortamızda olabilir. Takımımıza baktığımız vakit Dorukhan, Yunus üzere yeni isimleri görüyoruz. Abdülkerim Bardakçı ve Eren Elmalı da sakat olmasa burada olacaktı. Dorukhan, hayli yeterli bir dönem geçiyoruz, ortamızda görmek istedim. Hocasıyla fikir alışverişinde bulundum. Dorukhan için kadro arkadaşları da karakteri ve oyun yapısı için de olumlu şeyler söylemiş oldu. Bu iki bilgiyle kendisini davet ettim. Yusuf Yazıcı, Rusya’ya transferini yaptı. Son müsabakalarında gol atıyor, asist yapıyor. Uygun durumda kendisi, tecrübeli bir futbolcu kendisi. Yusuf’un da ortamızda olması, bir noktada bir oyuncumuz bizimle şayet olmazsa tekrar gelemeyeceği manasına gelmiyor.” tabirlerini kullandı.

“KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ YOK”

Portekiz maçı için konuşan Kuntz, “Kağıt üstünde gerçekler var. FIFA sıralaması, Portekiz oyuncularının hangi kulüplerde oynadığı üzere veriler var. Bunlar değiştiremeyeceğimiz gerçekler. Maç alanda oynanıyor ve ben inanıyorum oyuncularım ellerinden geleni yapacaklar. Mutlaka Portekiz’e rahat bir oyun oynatmayacaklar. Kaybedeceğimiz bir şey yok. Şayet rakibinizin kaybedecek bir şeyi yoksa, bu Portekiz üzere takımlar için tehlikedir. Ferdi ve Eren üzere isimlerin olmaması bizim taktiksel opsiyonlarımızı sınırladı. Muvaffakiyet için maç planı lazım, bizde bu mevcut. Muvaffakiyet için kadro ruhu gerekiyor, kazanma azmi olması gerekiyor. Ben bunların takımımıda olduğunu ve alanda göstereceklerini düşünüyorum” halinde konuştu.