Taner Taşkın: “Şampiyonluk yolunda en düzgününü yapacağımızın kelamını veriyorum”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’de uğraş eden Sakaryaspor’da, yolların ayırıldığı Serkan Özbalta’dan daha sonra teknik yöneticilik bakılırsavi son olarak Ankara Keçiörengücü’nü çalıştıran Taner Taşkın’a verildi. Kulübün Rüstemler Tesisleri’nde gerçekleşen imza merasimi daha sonrasında Taşkın, resmi olarak kadronun başına geçti. Sakaryaspor’a isteyerek ve istenilerek geldiğini aktaran deneyimli teknik adam, kadrosu uzun müddettir takip ettiğini ve şampiyonluk yolunda ne gerekirse yapacağını atardı.

“Elimde hoş bir maya var”

Sakaryaspor’un yeni teknik yöneticisi Taner Taşkın, hislerini şu cümlelerle aktardı:

“İsteyerek gelmiş olduğum bir kulüp. kuvvetli bir kadro ve topluluğa geldiğimi biliyorum. Topluluğun benden neler istediğini, ne beklentide olduğunun ve uzun müddettir takip ettiğim, bildiğim bir grup. Ekibe da oyuncu kümesine da inanarak geldim. Burada inşallah taraftarı, idaresi ve oyuncusuyla daima birlikte hoş işler çıkarmaya geldik. Allah inşallah bizi mahcup etmez. Bu yıl sonunda ne yaparız, onun için bir şey diyemiyorum. ‘Buraya geldim, şampiyon yaparım’ sözlerini kullanmak istemiyorum. Lakin şunu net bir biçimde söylemek istiyorum; elimde hoş bir maya var, şampiyonluk yolunda yapılabilecek ne var ise en uygununu yapacağımızın kelamını veriyorum. Bunun haricinde burada olmaktan fazlaca memnunum.”

“Küçük bir makyaj yapmayı düşünüyoruz”

Ekip hakkındaki görüşlerini de aktaran Taşkın, “Genel iskelete baktığımız vakit uygun oyunculardan konseyi bir kadro var. Natürel ki küçük bir makyaj yapmayı düşünüyoruz becerebilirsek. Devre içinde âlâ oyuncu bulmak zordur. Kimse elindeki değerli oyuncuyu size vermiyor. Muhtaçlık olan bölgeye hakikat transferler yapmak istiyoruz. Bunun için de ekibin dokusuyla epeyce fazla oynamadan birtakım mevkilerdeki 2-3 arkadaşı ortamızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

İHA