Teknik heyet değişikliği Denizlispor’a yaradı

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1.Ligin 18.haftasında Adanaspor’u deplasmanda mağlup ederek hem üst üste ikinci galibiyetini birebir vakitte bu dönem birinci deplasman puanını alan A. Denizlispor ‘da moraller yerine geldi. Puanını 12’ye çıkararak rakipleri ile içindeki puan farkını kapatmaya devam eden yeşil siyahlı grupta, kulüp lideri Mehmet Uz kritik bir devirden istedikleri puanları alarak ayrıldıklarını tabir etti. Lige yeterli bir başlangıç yapamadıklarını lakin teknik heyet değişikliğinin akabinde özledikleri sonuçları almaya başladıklarını belirten Uz, “Altay ve Adanaspor maçlarını kayıpsız geçtik. Bizim için her şey yeni başlıyor diyebiliriz. Birinci yarının son maçında karşılaşacağımız Yeni Malatyaspor maçı daha fazla ehemmiyet kazandı. Bu maçı kazandığımız taktirde birinci yarıyı 15 puanda tamamlayacağız. Geçen dönem birinci yarıyı 16 puanla kapattığımızı göz önüne alırsak, zoru başaramamamız için bir niye yok” dedi.

Bir yandan şirketleşme konusunda prosedürü ve çalışmaları sürdürdüklerini bir yandan da sportif açıdan maksatlarına ulaşmaya çalıştıklarını tabir eden Altaş Denizlispor Lideri Mehmet Uz, “Bu süreçte toplumun her kısmından dayanak bekliyoruz. Daha evvel seferberlik ilan ettiğimizi açıklamıştım. Mevzunun kıymetini anlatmak için bir defa daha tıpkı hatırlatmayı yapıyorum. Kamudan özel bölüme, sivil toplum kuruluşlarından bu armayı seven herkese, maddi manevi takviye verme daveti yapıyorum. Hem ortasında bulunduğumuz dönemi kazasız belasız tamamlamak tıpkı vakitte kulübümüzün geleceğini kurtaracak şirketleşme konusunda çıktığımız bu yolda birlik birliktelik ve dayanışmaya büyük gereksinim var. Herkesi bu mevzuda daha hassas olmaya ve kentimizin ortak paydasına sahip olmaya davet ediyorum” dedi.

Birinci yarının son maçında Cumartesi günü ağırlayacakları Yeni Malatyaspor maçını kazanmaktan öteki bir kanıları olmadığını kaydeden Mehmet Uz, tüm taraftarları tribünleri doldurarak gruba dayanak vermeye çağırdı.

İHA