Trabzonsporlu öğrencinin forma sevinci

Beykozlu

New member
Trabzonspor sevgisini öğrencilerine aşılamaya çalışan öğretmen Fatih Halisçelik, sınıfındaki özel öğrencisine forma armağan ettiği imajlar, toplumsal medyada beğeni topladı.

Arsin ilçesi Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni Halisçelik, yaklaşık 4 yıl evvel toplumsal medya hesabından “Sen Anlat Trabzonspor” isimli bir küme kurdu. Kümenin yöneticiliğini yapan Halisçelik, bordo-mavili taraftarlarla birlikte toplumsal projelere de yapmaya başladı.

Kümedeki hayırseverlerin takviyesiyle vakit zaman özel öğrencilere ve taraftarlara Trabzonspor forması ikram eden Halisçelik, geçtiğimiz günlerde sınıfındaki 8 yaşındaki öğrencisine üzerinde “Ömer 61” yazan formayı armağan etmek istedi.

Halisçelik, öğrencilerin teneffüste olduğu sırada, Ömer Asaf’ın sırasındaki sandalyenin üzerine formayı koyarak, o anları da cep telefonuyla kaydetti. Öğrencinin formayı gördüğündeki sevincinin yer aldığı manzaralar kısa müddette toplumsal medyada epeyce sayıda beğeni aldı.

Öğretmen Halisçelik, AA muhabirine, hayırsever taraftarlarla bir arada toplumsal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Kendisinin de fanatik bir taraftar olduğunu tabir eden Halisçelik, “Sadece futbol değil, futbolu da bu biçimde hoş şeylerde kullanmaya çalışıyoruz. Toplumsal projelerimiz devam edecek. Kümemizdeki hayırseverler aracılığıyla sınıfımızdaki perde ve sıralarda bordo-mavi renkleri taşıyor. Bunları onların emekleriyle yaptırdık. Hepsine teşekkür ederim.” dedi.

Halisçelik, taraftar yardımıyla biroldukca çocuğa forma ikram ettiklerini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bu seferde sınıfımdaki Ömer Asaf’a forma vermeyi düşündüm. Onun o sürpriz karşısında nasıl davranacağını nitekim merak ediyordum. Formayı aldığındaki heyecanı beni epey duygulandırdı. ötürüsıyla bu duyguyu da toplumsal medyada paylaşmak istedim. Toplumsal medyada paylaştıktan daha sonra tıklanma rekoru kırıldı. Çok hoş dönüşler aldık. Trabzonspor yöneticisi Şemsettin Hancı, sınıfımızdaki öğrencilerimize ve bana forma armağan ederek, bizleri sevindirdi.”

Paylaştığı imgelerin yalnızca Trabzonspor taraftarının değil başka grup taraftarlarını da duygulandırdığını söz eden Halisçelik, “Hatta armağan vermek istediler, toplumsal medyadan binlerce bildiri geldi. İlgi ve alakaları bizler mutlu etti. Hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Halisçelik, Ömer Asaf’ın toplumsal projeden çok toplumsal farkındalık oluşturduğunu anlatarak, “Aslında yalnızca sürpriz yapmak istedik lakin paylaşınca toplumsal farkındalık oldu. Hayırseverlerimiz yardım ettikçe herkese forma ikram edeceğiz. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Arsin’de bir daha özel eğitim öğrencilerine forma armağan ettik.” dedi.

Ömer Asaf Sevinç ise öğretmeninin formayı armağan ettiği anda fazlaca keyifli olduğunu tabir ederek, hislerini paylaştı. Sevinç, Trabzonspor’un maçlarına gitmek istediğini de söylemiş oldu.

Kaleci Uğurcan Çakır ile tanışmak istediğini lisana getiren Sevinç, Trabzonspor’un şampiyon olduğunda fazlaca sevineceğini aktardı.