“Türk’üm, yani alanda agresif oynarım”

Bakec

New member
İspanya’nın Valencia kulübüne transfer olan ulusal futbolcu Cenk Özkaçar, buraya gelmesindeki temel niçinlerden birinin İtalyan teknik yönetici Gennaro Gattuso’ya duyduğu özel sevgi olduğunu söylemiş oldu.
Kulübün resmi internet sitesinde açıklama yapan Cenk, Valencia’ya transfer haberiyle ilgili menajerinden birinci telefon geldiğinden itibaren çok heyecanlandığını, “olasılığın gerçeğe dönüştüğünü” kaydetti.
“Valensiya kusursuz bir kent, büyük bir tarihi olan kulüp inanılmaz, taraftar olağanüstü.” diyen Cenk, “Buraya gelişimdeki öteki bir niye ise teknik yönetici Gattuso’ya duyduğum özel sevgi. Bu hakikaten değerli oldu. Onunla çalışmak için fazlaca heyecanlıyım ve bu meydan okumaya kendimi nitekim hazır hissediyorum.” açıklamasında bulundu.
Cenk, “Bu inanılmaz kulüpte olduğum için epey heyecanlı ve memnunum. Buraya ahenk sürecimin hayli kolay olacağına inanıyorum. Herkes Valencia taraftarının farklı olduğunu biliyor, dünyanın en düzgünü. Onları tanımak, onların karşısında oynamak için sabırsızlanıyorum. Kadroya dayanakları epeyce büyük.” dedi.
Valencia’ya 1 dönemlik kiralık olarak geldiğini fakat daha uzun müddet kalmak istediğini aktaran Cenk, “Bu kulüp için her şeyimi vereceğime herkes emin olsun. Her idmanda ve her maçta neler yapabileceğimi göstereceğim.” formunda konuştu.
Defansta fazlaca agresif bir oyun tarzıyla oynadığını, fiziki olarak kuvvetli ve topla oynamayı seven bir futbolcu olduğunu kaydeden 21 yaşındaki ulusal futbolcu, “Türk’üm, yani alanda agresif oynarım.” tabirini kullandı.
Erkek kardeşinin Erasmus öğrenci değiş-tokuş programıyla geçen senelerda Valensiya’ya geldiğini, kendisinin o periyot meskende olduğunu anlatan Cenk, şöyleki devam etti:
“Şimdi ben buradayım, o meskende. Kenti tanıyor ve bana buranın dünyanın en hoş kenti olduğunu söylemiş oldu. Valensiya’ya gelmeyi epey arzuluyordum. İki gündür buradayım ve söylenenlerin yanlışsız olduğunu çabucak gördüm.”
İspanyol basını ekonomik sıkıntıları olan ve finansal fair-play kurallarından dolayı büyük transfer yapamayan Valencia’nın Cenk’in kiralama bedeli olarak Olimpik Lyon kulübüne 500 bin avro verdiğini, Türk futbolcunun satın alma opsiyonunun dönem sonunda kullanılması halinde bonservis bedelinin 5 milyon avro olacağını yazdı.
Singapurlu iş insanı Peter Lim tarafınca 2014 yılında satın alınan ve daha sonrasında hayli önemli ekonomik problemler ile idare krizleri yaşayan Valencia’nın yeni kulüp lideri, Lim’e ilişkin kimi şirketleri yöneten Singapurlu finans danışmanı Layhoon Chan olarak 17 Ağustos’ta açıklanmıştı.