Turgay Altay: Oyuncularımın potansiyeline güveniyorum

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında Manisa Futbol Kulübü, konuk ettiği Kocaelispor’u 2-1 mağlup etti. 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Manisa Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Turgay Altay, oyuncularını tebrik etti ve şu tabirleri kullandı:

‘Bu kadro geçtiğimiz sene bu statta şampiyon oldu’

“Maçtan evvel de söylemiş olduğim üzere artık her puanın fazlaca sıkıntı alındığı, birbirine denk grupların kıyasıya uğraş ettiği bir devirdeyiz. Play-off içinde 10-12 kadronun uğraşı var. Biz de bu gayretin içerisinde girebilmek için aslında kendi maksadımız doğrultusunda olmamız gereken yerden biraz uzaktık, bu maçla en azından oraya biraz yaklaşmış olduk. Oyuncularımın saha içerisindeki çabalarından ve kazanma isteklerinden mutluyum. Bu ekip geçtiğimiz sene bu statta şampiyon oldu. Stadımıza dönmek ve kendi konutumuzda oynayarak 3 puan almak bizim için sevindirici. Önümüzdeki maçlarda da bu özgüven ve kazanma isteğinin devam etmesini umuyorum. bu biçimde bir potansiyelimiz var. Oyuncularımı bir kere daha tebrik ediyorum. Değerli bir 3 puan aldık” dedi.

‘Oyunu domine ettiğimizi söyleyebilirim’

Birinci yarıdaki baskılı oyunun ikinci yarıda olmamasıyla ilgili soruya karşılık veren Altay, “Özellikle birinci yarı maçı bitirebilecek konumları yakaladık. Oyunu domine ettiğimizi söyleyebilirim. Kocaelispor kişisel olarak yeterli oyunculardan konseyi. Oyuna ortak olduğunda da size cezayı kesebilecek potansiyele sahip. beraberinde da maç kazanamamanın getirdiği gerilim ve özgüven eksikliği son anlarda göründü. Sonuçta 3 puan hayli bedelli ve son 3 maçta 7 puan aldık. Kocaelispor üzere bir kadroya karşı galip gelmek sahiden epeyce pahalıydı. bu biçimde devam edeceğine inanıyorum” tabirlerini kullandı.

‘Oyuncularımın potansiyeline güveniyorum’

Grubun transfer muhtaçlığı olup olmadığına yönelik ise tecrübeli çalıştırıcı, “Şu an 6 haftalık süreçte grupla beraberyim ve bizim kendi oyun şeklimize bakılırsa birkaç tane transfere muhtaçlığımız olacak. Orta transfer devri epeyce kolay bir transfer periyodu değil. Sonuçta pek hayli ekip play-off’a girmek için çaba ediyor ve hiç bir grup oyuncusunu diğer bir gruba vermek istemez. Şu an bizim için kıymetli olan mevcut oyuncu takımımızla grubu kuvvetlendirmeliyiz. Ben oyuncularımın potansiyeline güveniyorum ve onların da bu süreçte dönüşüp gelişmesi ve oyun ideolojimize adapte olmalarını sağlayarak, bu 3 maçlık seri ve daha sonrasındaki kamp periyodunda birkaç destekle bu ekibi play-off’a götürebileceğimizi düşünüyorum” cümlelerine yer verdi. (İHA)