105 yeni yurt binası açıldı… Yurt fiyatlarında değişiklik yapılmayacak

Adanali

Member
ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Yerleşkesi’nde, 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Merasimi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurt fiyatlarında bu yıl değişiklik yapılmayacağını deklare etti.

Türkiye’nin yurtları dünyanın en uygunları içinde yer aldığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki periyotta yurt ve burs fiyatlarını bir daha düzenleyeceklerini kaydetti.

Tüm imkanlarla yurtların öğrenciler için donanımlı ömür merkezi haline geldiğine dikkati çeken Erdoğan, “Biz gençlerimize bu imkanlarımızı ya fiyatsız ya da sembolik fiyatlarla sunuyoruz. Türkiye’nin yurt kapasitesi biroldukca ülkeninkinden daha fazladır. Türkiye geçen sene müracaat taleplerinin yüzde 90’ından fazlasını karşılamıştır” dedi.

Kredi geri ödemelerinde toplamda 26 milyar liradan fazla bir yükü gençlerin üzerinden aldıklarını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki yıldan itibaren kredi alan öğrencilerimiz de yalnızca aldıkları kadar kredi ödeyecekler. Milyonlarca gencimize rahat bir nefes aldıran bu uygulamanın da gençlerimize güzel olmasını diliyorum. Birileri gençlerimizi gündelik siyasetlerine gereç yapmanın peşinde koşarken biz onları geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz” diye konuştu.

ERMENİSTAN SONUÇLARINA KATLANACAK

Öte yandan konuşmasında genel ve dünya gündemine ait değerlendirmelerde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın zaferiyle neticelenen savaşın akabinde yaşanan bu durumu kabul edilemez bulduklarını kaydetti.

“Tüm dünya bilmelidir ki Azerbaycan’lı kardeşlerimizin yanındayız” diyen Erdoğan, “Sürekli saldırgan halini devam ettiren Ermenistan bu durumun neticelerina katlanacaktır. Bir defa daha Azerbaycan’lı şehitlerimize rahmet diliyorum. Kardeşim İlham Aliyev başta olmak üzere tüm Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum” dedi.

Bu ortada İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in İzmir’in kurtuluş merasiminde yaptığı konuşmalara sert reaksiyon gösteren Erdoğan, “Osmanlı’ya hakaret ediyor. Haddini bilmez, ahlaksız” dedi.